Stars sa od Žralokov dohrýzť nenechali

San Jose – Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Marty Turco vychytal další čisté konto
(Autor – AP Photo/Ben Margot)

Tretí vzájomný duel medzi San Jose a Dallasom sa nemohol skončiť inak než shutoutom. Marty Turco vychytal všetkých 20 striel a zarobil si tak na svoj 28 shutout v kariére. Stars porazili Sharks 0:3.

Jeff Halpern otvára skóre

Čokoľvek sa stalo v kabíne po zápase s Anaheimom, zabralo to. Na ľade bol úplne iný Dallas ako za posledné dva mesiace. Ak vo včerajšom zápase Stars neboli lepší ani v jednom aspekte hry, tak dnes to bolo úplne naopak. Sharks si na výbornej defenzíve Dallasu vylámali zuby a útok bol schopný streliť viac ako jeden gól.

V 7. minúte Jeff Halpern vyhral buly, poslal puk Boucherovi, ten vystrelil na brankára Toskalu a z dorážky skóroval pripravený Halpern. 0:1

„Mal som pri tej dorážke štastie, bola to predovšetkým dobrá strela Bouchera.“
Jeff Halpern

Navyše Halpernova formácia odvádzala skvelú prácu pri bránení Joea Thorntona, Sharks tak mali minimum príležitostí otestovať gólmana Stars.

Dallas prestrieľal domácich 10-5 a vyhral 11 z 15 vhadzovaní.

Jussi Jokinen zvyšuje

Neprešlo ani sedem minút a Stars zvýšili svoj náskok. Pri presilovej hre Robidas zobral puk z hokejky Martyho Turca, vyrazil dopredu a prihrávkou na Jokinena mu umožnil rýchly brejk, ktorý sa skončil gólom po backhandovej strele do hornej časti bránky. 0:2

Oslabovkové formácie hrali stopercentne a Sharks nevyužili ani jednu presilovku v druhej tretine.

Domáci mohli znížiť náskok hostí v druhej časti, no Jonathan Cheechoo nastrelil iba tyč.

Skóruje aj Brenden Morrow

Žraloci prestrieľali hostí v pomere 8-3, no nastrelili iba tyč po strele Berniera.

Naopak Dallasu sa podarilo skórovať tretíkrát. V 13. minúte Trevor Daley tvrdo vystrelil na Vese Toskalu, ktorý ho vyrazil k zadnému mantinelu. To už tam prikorčuľoval kapitán Morrow a od brankára Sharks poslal puk do bránky a stanovil tak konečný stav zápasu na 0:3.

Turcov ďalší shutout bol jeho 28. v kariére, čím v historických tabuľkách klubu sa dostal pred Belfoura a Maniaga.

„Všetko je o súťažení. To je vec, ktorú sme v zápase s Ducks nerobili. Môžete mať najlepšiu defenzívu na svete, ale ak sa nesnažíte, nehráte tvrdo, tak určite s tým veľa zápasov nevyhráte, a už vôbec nie proti tímom ako Anaheim alebo San Jose.“