Tomáš Vokoun Hviezdy nezastavil

Dallas – Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

O puk bojuje Steve Sullivan a Jere Lehtinen
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Pred dvoma týždňami prehrali Stars tri zápasy v rade a pred sebou mali jednu z najťažších sérií zápasov v sezóne. Dnes sa pýšia sériou výhier, najdlhšou v roku.

Jokinen v šanci

Dallas hral, inak ako tomu bolo minulé zápasy, silnú pozičnú hru proti rýchlemu Nashvillu.

Veľkú príležitosť na strelenie gólu mal Jussi Jokinen, keď vystihol prihrávku hostí, no Tomáša Vokouna neprekonal ani na druhýkrát. Stars hrali skvele, ich pozičná hra nedovoľovala Predátorom vypracovať útočné šance. Ak aj nejaké boli, v bráne bol skvelý Marty Turco, ktorý chytil druhý dych a výrazne pomohol Hviezdam k zisku bodov. Dobre zahrané oslabenia boli kľúčom k víťazstvu.

Boucher a Morrow rozhodli

V druhej minúte Arnott po prekročení modrej čiary vystrelil na Vokouna, ten dokázal vyraziť dorážku Guerina aj Morrowa, no na strelu Bouchera z medzikružia bol krátky. 1:0

Zápas nedokončil Scott Nichol, keď po súboji s Daleym neudržal rovnováhu a hlavou narazil na mantinel. Nichol utrpel otras mozgu a Daley dostal 5+10 minút a bol vylúčený do konca stretnutia. Predátory však výhodu nevyužili a ich presilovky končili v lapačke Martyho Turca.

Naopak, v 12. minúte odviedol pri mantinely dobrú prácu Guerin. Počkal si na príchod Morrowa, backhandom mu poslal prihrávku pred Vokouna a Tomášovi neostávalo nič iné, len vytiahnuť puk zo siete. 2:0.

„V každom stretnutí si nájdeme inú cestu k víťazstvu a každý večer sa nájde niekto iný, kto predvedie skvelý výkon.“
Brenden Morrow

Nepriestrelný Turco

Hra sa oproti predošlým tretinám otočila a Nashville začal kontrolovať hru. Stars dokázali iba raz vystreliť, naproti tomu musel Turco kryť sedem striel.

„Snažili sme sa cloniť Martymu vo výhľade, ale nepomohlo nám to. Mali sme šesť presiloviek, no ani jednu sme nevyužili. Treba urobiť zmätok pred súperovým brankárom a veriť, že to tam spadne.“
Barry Trotz

Čestný úspech hostí zaistil Martin Erat, keď v ôsmej minúte využil zmätok pred bránkou Dallasu a z prehusteného priestoru skóroval. 2:1. Aj bez vylúčeného Daleyho však dokázali Stars udržať víťastvo a pripísali si ďalšie dva body.

„Bojujú o prvé miesto v konferencii, sú jeden z najsilnejších tímov v lige takže toto víťazstvo je pre nás dôležité.“