Turco nezastavil Blesky z Tampy Bay

Dallas – Tampa Bay 3:6 (1:4, 2:1, 0:1)

Hedberga ohrožuje Ruslan Fedotěnko
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Po tretí raz za sebou hrali Stars s oponentom z Východnej konferencie. Po tretí raz prehrali. Štyri góly v prvej tretine do siete Martyho Turca ukázali nevyrovnanosť nielen gólmana Dallasu, ale aj celého tímu.

Arnott získal vedení

V piatej minúte pri presilovke domácich padol prvý gól. No na prekvapenie nie do siete hostí. Niinimaa nezachytil na modrej čiare puk, ten prevzal Modin a vletel do obrannej časti Stars. Bez problémov prihral Richardsovi a na jeho strelu bol Turco prikrátky.

V 8. minúte dobrú prácu pri mantineli odviedol bývalý hráč Dallasu DiMaio spolu s Craigom. Puk sa dostal k voľnému Sydorovi, ktorý z modrej vypálil a puk sa dostal až za chrbát Martyho Turca. Opäť neistý Turco však v zápase pokračoval, čo sa dá označiť za nie veľmi šťastný ťah trénera Tippetta.

Nádhernú akciu predviedla trojica hráčov Stars v 11. minúte. Kapanen vpadol do útočnej tretiny, posunul puk Miettinenovi, ten Boucherovi a jeho strelu do brány definitívne dorazil Niko Kapanen.

Avšak snahu domácich o vyrovnanie skazil kto iný než Turco. Len o niečo málo sekúnd na Kapanenov gól zareagoval Ruslan Fedotěnko, keď spomedzi kruhov prekvapil nielen Turca, ale aj domácu obranu.

O gólovú perličku prvej tretiny sa postaral Pavol Kubina, keď takmer z nulového uhla zvýšil na 4:1. Forma Martyho Turca prekvapuje azda aj jeho samého. Pustil štyri góly zo siedmych striel. Do brány prišiel Johan Hedberg.

„Mali sme pár zlých štartov, ale tento bol najhorší v sezóne. Byť takto nepripravený, a proti takýmto chlapcom, tu nie je žiadne ospravedlnenie.“
Marty Turco

Dallas na kolenách

V 3. minúte vletel do tretiny domácich Craig a strelou medzi betóny prekonal Hedberga. 5:1.

Zo svojho tretieho gólu v sezóne sa mohol těšiť Jaroslav Svoboda po tom, čo dorazil strelu Martina Škoulu.

Z podobnej situácie padol tretí gól domácich. Boucher z modrej vypálil a puk do brány dorazil Arnott. To bola len šiesta minúta druhej tretiny a tak Stars mali dostatok času na vyrovnanie. No radosť im kazil Sean Burke.

„Želám si, aby som chlapcom mohol dať istotu každý deň. Snažím sa ako môžem, no nedá sa naprávať chyby po dlhý čas. Musíme myslieť na to, čo chceme a ako to dostaneme, pretože tím nemôže byť úspešný bez tvrdej práce. „
Marty Turco

Gólové hody ukončil Afanasenkov

Minútu pred koncom tretej tretiny si šiel sadnúť na striedačku Hedberg, no ani prečíslenie neprinieslo ovocie. Prihrávka, ktorá smerovala Zubovovi, si našla nového majiteľa v osobe Afanasenkova. Ten z červenej čiary pohodlne skóroval.

„Musíme sa prestať sťažovať. Nenapravíme chyby tým, že sa o nich budeme rozprávať. Musíme na tom jednoducho pracovať. „

• Brenden Morrow – 22:34 min, -1, (0+0)
  • Martin Škoula – 16:00 min, +1, (0+1)
  • Jaroslav Svoboda – 7:35 min, -0, (1+0)