11. 4. 06 Jussi Jokinen je späť  P. Čižmár

Phoenix – Dallas 2:3 sn (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)

Bill Guerin a Jussi Jokinen zařídili vítězství Stars v penaltovém rozstřelu
(Autor – AP Photo/Francis Specker)

Dallas sa znovu stretol s divíznym súperom, avšak šance Phoenixu dostať sa do play-off sú už len čisto teoretické. Stars sa ale na zisk oboch bodov nadreli.

Tretina bez gólov

Do zápasu konečne nastúpil aj Bill Guerin, ktorý pre zranenie nadočnicového oblúku zmeškal 11 stretnutí. Namiesto Turca si zahral Johan Hedberg.

Hralo sa relatívne čisto, keď boli vylúčení iba dvaja hráči. Aj napriek tomu, že v prvej tretine padlo 17 striel, skóre sa nemenilo.

Shane Doan skóruje

Vylúčenie Lehtinena v 18. minúte Phoenix využil. O minútu neskôr sa mohli domáci radovať, keď strelu Paula Maru tečoval Shane Doan. 1:0

Coyotes prestrieľali Dallas 12-6, ale Hedberg aj Joseph odvádzali dobrú prácu.

Boucher a Morrow poslali zápas do predĺženia

Prvý gól v tretine však padol do siete Dallasu. V 8. minúte si Morris a Doan vybojovali miesto pred brankárom Hedbergom. Doana na prvýkrát Johan vychytal a tak poslal pas na Thomasa a ten poľahky skóroval do odkrytej brány. 2:0

Domáci však o svoj náskok prišli. V 11. minúte pri presilovej hre Stars Boucher napálil puk z modrej rovno za Josephov chrbát. 2:1

"Našou Achilovou pätou boli zle zahrané oslabenia. Po strelení presilovkového gólu sme viedli už len o gól. Súper má toľko bodov vďaka tvrdej práci a vedeli sme, že určite sa nevzdá."
Wayne Gretzky

V 15. minúte Jason Arnott spoza bránky našiel prichádzajúceho Morrowa a Morrow tvrdou strelou vymietol horný roh bránky. 2:2

Phoenix bol viac aktívnejší, no celkovo dve strely nemohli urobiť s výsledkom zázraky a zápas sa opäť musel končiť nájazdmi.

Penalty

Ako tradične začínal Zubov, no ani on, ani Thomas gól nedali.

Jokinen po troch neúspešných pokusoch sa opäť dostal do formy a na jeho strelu zápästím bol Joseph krátky.

Sanderson stratil pri nájazde puk a Guerinova strela zápästím rozhodla o osude zápasu.

"Cítim sa dobre, ale potrebujem odohrať niekoľko zápasov, aby som na play-off bol pripravený. Myslím, že toto bol dobrý štart."