12. 4. 06 Zbytečné tresty v San Jose  R. Štolpa

San Jose – Dallas 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Patrick Marleau zvyšuje na 4:1
(Autor – AP Photo/ Tony Avelar)

Jestliže měl zápas v San Jose posloužit začínajícím hokejistům jako názorná instruktáž toho, jak se hokejový zápas vyhrát nedá, pak ho Stars zvládli na výbornou. Dallas si totiž v zápase vysloužil celkem deset menších trestů a San Jose cestu za dvěma body výrazně ulehčil.

Shark jdou za vítězstvím

Domácí diktovali tempo hry hned od začátku utkání. V polovině sedmé minuty vyslal puk na Turca Marcel Goc a Steve Bernier pohotově vyražený kotouč poslal za Turcova záda – 1:0.

Stars se bez zraněného kapitána Modana a odpočívajícího Mitchella vůbec nemohli dostat do hry, poměr střel budiž toho jasným důkazem (12:4). Dallas od většího gólového rozdílu uchránil s chutí chytající Turco.

San Jose koncertuje

V 5. minutě druhé třetiny potrestal Guerinovu hru vysokou holí Rissmiller, když tečoval střelu Christiana Ehrhoffa – 2:0.

Ve 13. minutě vykřesal při dvojnásobné přesilové hře pro Dallas jiskřičku naděje Sergej Zubov. Jeho střela proklouzla Toskalovi výstrojí a došourala se do sítě – 2:1.

Domácí onu pomyslnou jiskřičku nemilosrdně sfoukli o necelé dvě minuty později. Bill Guerin chyboval za vlastní brankou, o kotouč ho obral Joe Thornton a Jonathan Cheechoo bombou pojistili vedení Sharks – 3:1.

Ve druhé třetině Turco čelil jen těžko uvěřitelným dvaceti střelám a tak není divu, že kapituloval ještě jednou. Běžela 16. minuta, Sharks hráli díky Turcovi a Klemmovi dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a pohlednou kombinací, na jejímž konci stál Patrick Marleau poslali Dallas do kolen – 4:1.

Modano a Mitchell chybí

V závěrečné části hosté z Big D přidali, na vstřelení byť jediné branky to ale nestačilo. San Jose vyhrálo zaslouženě a jednoznačně.

• Jason Arnott – 17:13 min, -1, (0+0)