10. 4. 06 Dallas opět vyhrál divizi  R. Štolpa

Anaheim – Dallas 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Niklas Hagman překonává Sebastiena Giguera
(Autor – AP Photo/Francis Specker)

Stars sice přišli o kapitána Mika Modana, ale i bez něj dokázali v Anaheimu zvítězit a posedmé v devíti letech vyhrát Pacifickou divizi.

Anaheim zaslouženě vede

Skóre zápasu otevřel domácí Anaheim. V 9. minutě obalamutili hosty u mantinelu Friesen s Robem Niedermayerem, druhý jmenovaný vybruslil s pukem na holi na pravý kruh a švihem vyhnal Turcovi pavouky z jeho horního rohu 1:0.

Vyrovnání si nachystali hosté do 13. minuty do vlastního oslabení. Ryan Getzlaf neudržel na modré puk ani svoji rovnováhu. Spadl na zem, o kotouč ho obral Niklas Hagman a sám uháněl na Sebastiena Giguera, až se mu podařilo poslat puk do sítě. Střela to sice nebyla zrovna povedená, ale do sítě se dostala. Hagman navíc neměl po úprku přes celé hřiště ani moc síly se z gólu radovat – 1:1.

Další přesilovou hru zvládli domácí mnohem lépe než tu první. Po střele Lupula doklepl puk do sítě Andy McDonald a bylo to 2:1.

Dallas otáčí, Modano je zraněn

Jestliže měl v první třetině navrch Anaheim, v té druhé se karta zcela obrátila. Hned ve 4. minutě poslal kotouč do sítě Jussi Jokinen, když Zubovova nepřesná střela v přesilové hře minula Giguerovu branku – 2:2.

Po necelé půldruhé minutě už vedl Dallas. V další přesilovce Stars vyhráli buly, po rychlé rozehrávce poslali kotouč na modrou, odkud pálil Philippe Boucher a projektil z jeho hole změnil směr po dotyku s hokejkou Antti Miettinena – 2:3.

V 9. minutě nabralo vedení Stars již dvoubrankových rozměrů. Rychlou akci založil Marty Turco, puk nasměroval Hagman ke Kapanenovi a ten ve dvojici s Barnesem uháněl proti jedinému soupeři. Vzájemnou sohru zakončil Niko Kapanen přesnou tečí Barnesovy střílené přihrávky – 2:4.

Mighty Ducks vrátil do zápasu v čase 18:00 Joffrey Lupul. Po chybné rozehrávce ztratil obránce Daley pojem o momentální poloze kotouče. Ten si jako první našel Lupul, načež přesnou střelou zahrál Turcovi na housle – 3:4.

Turco dává Dallasu šanci na vítězství

V závěrečné části už Dallas dohrával bez Mika Modana, jehož ve druhé třetině vyřídil Jonathan Hedström. Oslabené Hvězdy se však dokázaly ubránit a trefou do prázné brány vítězství pojistily. Kapanen obral Beauchemina o kotouč a drobným šťouchnutím je poslal do opuštěné klece.

Domácí měli ve třetí třetině spoustu šancí, Turco ale zavřel krám. Z patnácti střel nepustil za svá záda ani jedinou.

• Brenden Morrow – 19:59 min, +1, (0+0)
  • Jaroslav Svoboda – 5:03 min, -1, (0+0)