Aktuality

Bojovník Eric Nystrom posílil Stars

Dallas Stars ve středu 12. října oznámili, že v rámci výměny s Minnesotou získali levého křídelního útočníka Erica Nystroma. Wild získali tzv. budoucí vyrovnání, což v praxi znamená, že klub nedostal a zřejmě ani nedostane vůbec nic. Místo na soupisce mu udělal brněnský útočník Tomáš Vincour, který byl odeslán na farmu.

„Eric je tvrdě pracující útočník, umí hrát v oslabení, a díky němu bude naše soupiska zase o něco lepší.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Důvodem této výměny byly problémy Hvězd nikoli s platovým stropem, ale s platovou podlahou. Rangers poslali Seana Averyho na farmu, a díky tomu se polovina jeho platu, tedy 1,9 milionu dolarů nepočítá do platového stropu Stars, a to navzdory skutečnosti, že klub z Texasu byl dříve vedením NHL ujištěn, že se Averyho plat bude do platového stropu započítávat za každé situace. Nyní však došlo ke změně stanoviska, Stars tak museli provést změny v kádru tak, aby se neocitli pod platovou podlahou. V tom případě by totiž od vedení NHL následovala pokuta.

28letý Eric Nystrom dosud v NHL odehrál 286 zápasů s bilancí 23 gólů a 28 asistencí. V poslední sezóně pak v 82 zápasech vstřelil 4 branky a u dalších 8 asistoval. V playoff nastoupil k 13 zápasům, v nich vstřelil 2 branky a na další 2 nahrál. Jedna branka byla dokonce vítězná.

Tento 185 cm vysoký a 88 kg vážící americký útočník se švédskými kořeny byl draftován v roce 2002 týmem Calgary Flames z celkově 10. místa.

Po vydařené sezóně v Calgary podepsal před minulou sezónou s Wild novou tříletou smlouvu znějící na 4,2 milionu dolarů, tedy 1,4 milionu dolarů ročně. Flames se s ním jen těžko loučili, nicméně vyšší nabídce Minnesoty nemohli konkurovat. Po jednom roce stráveném v dresu Wild s ním však tento klub již v této sezóně nadále nepočítal. Proto jej umístili na waiver list, a následně na re-entry waiver list. Nikdo si jej nevzal, Wild tak byli potěšeni zájmem Stars.

Generální manažer Stars Joe Nieuwendyk ale věří, že Nystromovi by mohla pomoci změna prostředí.

„Myslím, že potřeboval změnu. V Minnesotě to nebylo podle jeho představ. Moc se nám líbil během jeho působení v Calgary. To je ten hráč, kterého tu chceme.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Tak snad bude mít generální manažer Stars pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *