Aktuality

Fabian Brunnström se nakonec vyhnul arbitráži

23. července měla proběhnout dlouho plánovaná arbitráž mezi Dallas Stars a švédským útočníkem Fabianem Brunnströmem. Na poslední chvíli však našly obě strany společnou řeč, jejíž výsledkem je jednoletá, jednocestná smlouva znějící na 675.000 dolarů.

Stars původně nabízeli smlouvu dvoucestnou, která by mu zaručovala příjem 826.875 dolarů při pobytu v prvním týmu a 65.000 na farmě. Prioritou pro Brunnströma však byla smlouva jednocestná, a to i za cenu, že by musel slevit ze svých mzdových požadavků. Dá se tedy říci, že Fabian Brunnström nakonec dosáhl přesně toho, co chtěl. Zásadně totiž odmítal smlouvu dvoucestnou, která by mu v arbitráži nakonec zřejmě byla přiznána.

„Jsme rádi, že jsme se s Fabianem nakonec dohodli. Těšíme se, až se v září dostaví na tréninkový kemp a bude bojovat o místo v sestavě.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

25letý švédský útočník toho v poslední sezóně moc neodehrál. Nebyl však zraněný, ale často se prostě nevešel do sestavy. Za Stars tak odehrál jen 44 zápasů. V nich si připsal 2 branky, 9 asistencí a 10 trestných minut. V předešlé sezóně se mu dařilo mnohem více, to zaznamenal v 55 zápasech 17 branek, 12 asistencí a 8 trestných minut.

188cm vysoký a 96kg vážící Fabian Brunnström však možná za Stars už hrát nebude. Díky nové smlouvě je pro ostatní generální manažery mnohem zajímavější a Stars mají na pozici levého křídla veliký přetlak. Je tedy možné, že by Fabian Brunnström mohl zamířit do jiného týmu. Jednoznačné ale je, že nadcházející sezóna bude pro něj a jeho budoucí působení v NHL zásadní. A zřejmě udělá vše pro to, aby o svých kvalitách na zářijovém tréninkovém kempu přesvědčil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *