Aktuality

Loui Eriksson prodloužil se Stars o 6 let!

Den po prodloužení smlouvy se Stephanem Robidasem, tedy v pátek 2. října, oznámilo vedení Stars další příjemnou novinku. Tentokrát se jednalo o novou šestiletou smlouvu znějící na 25,5 milionu dolarů pro švédského útočníka Louie Erikssona.

Jeho stávající smlouva vyprší na konci této sezóny, nově podepsaná smlouva tak začne platit až od následujícího ročníku a zaručí, že tu švédský forvard bude působit až do konce sezóny 2015/2016. Do platového stropu se každý rok bude počítat částka ve výši 4,25 milionu dolarů.

„Jsme moc rádi, že s námi Loui podepsal dlouholetou smlouvu. Je nedílnou součástí přítomnosti, ale i budoucnosti našeho klubu a máme dojem, že jeho výkony jsou zatím jen předzvěstí potenciálu, který v něm skutečně dřímá. Loni udělal velký krok kupředu a i letos patřil v tréninkovém kempu k tomu nejlepšímu. Má před sebou skvělou budoucnost a my se těšíme na jeho budoucí působení u Dallas Stars.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

24letý Loui Eriksson zaznamenal velký pokrok zejména v loňské sezóně, kdy v 82 zápasech vstřelil 36 branek (nejlepší u Stars) a celkově si připsal 63 bodů (2. místo u Stars). V sestavě Hvězd byl navíc nejlepší v bodování +/- se 14 kladnými body.

„Jsem rád, že se to dotáhlo před začátkem sezóny, je vidět, že mi klub věří. V Dallasu se mi líbí a těším se na dalších sedm let tady. Bude to skvělé, udělám vše pro to, abych se neustále zlepšoval a byl lepší a lepší.“
útočník Loui Eriksson

Jeho 36 branek bylo nejlepším počinkem hráče Hvězd od doby, kdy v sezóně 2000/2001 vstřelil Brett Hull 39 gólů. Eriksson se navíc stal teprve 10. hráčem Dallas Stars a 27. hráčem klubu od jeho založení (Minnesota North Stars + Dallas Stars), který dosáhl hranice 30 branek v jedné sezóně.

Hlavní trenér Stars Marc Crawford tvrdí, že Eriksson prokázal, že má na to se neustále zlepšovat a že v tom bude i nadále pokračovat.

„Už měsíc ho den co den pozoruji a jeho talent a dovednosti mě neustále udivují. Myslím si, že se bude i nadále zlepšovat, a to je pro Dallas Stars velmi pozitivní zjištění.““
hlavní trenér Stars Marc Crawford

Loui Eriksson, rodák ze švédského Göteborgu, byl Dallasem draftován v roce 2003 z celkově 33. místa. Ve 210 zápasech za Stars vstřelil 56 branek a na dalších 57 přihrál. Ve 22 zápasech playoff pak vsítil 4 branky, u dalších 5 asistoval. Na MS v roce 2009 získal se švédským národním týmem bronzové medaile, když v 9 zápasech nasbíral 7 bodů za 3 branky a 4 asistence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *