Aktuality

Mark Fistric prodloužil o tři roky

Mark Fistric

Dallas Stars ve čtvrtek 8. července podepsali v chráněným volným hráčem Markem Fistricem novou smlouvu na tři roky. Mladý třiadvacetiletý obránce si v nadcházející sezóně vydělá 750 tisíc dolarů, avšak tato částka se bude po oba dva další roky navyšovat vždy o 250 tisíc – Fistric si tedy v sezóně 2010/11 vydělá 1 milion a v sezoně 2011/12 pak 1 250 000 dolarů.

„Mark se za poslední sezónu hodně zlepšil. Je to mohutný hráč s velkým potenciálem do budoucna, počítáme s ním pro další tři sezóny.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Mark Fistric strávil uplynulý ročník částečně v dresu Dallasu a částečně také v dresu Manitoba Moose z farmářské AHL.

Za Hvězdy nastoupil k 36 utkáním, v nichž celkem čtyřikrát bodoval (0+4) a na ledě strávil v průměr 15 minut a 58 vteřin. Za Manitobu si po stránce produktivity vedl o trochu lépe, za 35 utkání si připsal 8 asistencí. Týmu vypomohl také k postupu do finále Calder Cupu (za 22 play-off utkání si připsal celkem 7 kanadských bodů).

U Fistrice však nasbírané body nehrají tak důležitou roli. Stars budou u tohoto defenzivně laděného beka sázet především na jeho spolehlivé výkony při bránění vlastní brány. Se svými 188 cm a 105 kg se na ledě dokáže překvapivě dobře hýbat, což lze brát jako jisté plus oproti jeho horší rozehrávce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *