Aktuality

Alex Auld vyměněný do Dallasu

Když priorita Stars číslo jedna, švédský gólman Jonas Gustavsson, v úterý oznámil, že namísto s Dallasem, podepíše smlouvu s Torontem, museli Stars přijít s náhradním řešením, neboť s angažováním Gustavssona vyloženě počítali na pozici dvojky a nepřipouštěli si, že by mohl podepsat jinde.

Náhradu ale našli rychleji, než by kdokoli čekal. Do jednoho jediného dne. V rámci výměny s Ottawou získali zkušeného kanadského gólmana Alexe Aulda. Senátoři naopak od Hvězd získali výběr v 6. kole draftu v roce 2010 (jedná se o volbu San Jose, kterou Stars získali při výměně se Žraloky).

„Alex je zkušený veterán NHL, který ve svém oboru hodně dokázal. Je veliký a schopný, očekáváme, že za nás bude podávat vynikající výkony.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

28letý Alex Auld odehrál v uplynulé sezóně za Senators celkem 43 zápasů s bilancí 16-18-7, přičemž průměr obdržených branek na zápas stlačil na 2,47 a procentuální úspěšnost zákroků se vyšplhala na 91,1%. Připsal si také jedno čisté konto.

Nejlepší časy zažil tento 193cm vysoký a 101kg vážící gólman ve Vancouveru, kde působil pod současným trenérem Stars Marcem Crawfordem. V sezóně 2005/2006 se dokonce vypracoval do role brankářské jedničky Canucks a stanovil si několik osobních rekordů, například v počtu výher za sezónu (33) či v počtu odehraných zápasů během jedné sezóny (67). Fanoušky Vancouveru byl dokonce zvolen nejužitečnějším hráčem týmu.

Také angažmá v Bostonu a Ottawě patřilo k těm vydařeným. Naopak angažmá na Floridě a ve Phoenixu se mu vůbec nevyvedla. V Bostonu si stanovil další osobní rekord, když si během jedné sezóny připsal dvě čistá konta, průměr obdržených branek měl 2,32 a procentuální úspěšnost zákroků se zastavila na čísle 91,9%.

V NHL dosud odehrál za týmy Vancouver Canucks, Florida Panthers, Phoenix Coyotes, Boston Bruins a Ottawa Senators celkem 183 zápasů s bilancí 74-75-25, šesti čistými konty, úspěšností zákroků 90,5% a průměru 2,76 branky na zápas. V playoff celkerm odehrál jen 4 zápasy.

Alex Auld byl draftován v roce 2001 ve druhém kole draftu (z celkově 40. pozice) týmem Florida Panthers.

Zajímavosti

V roce 2001 získal bronzovou medaili na MS juniorů. Chytal za Kanadu na MS v roce 2006, Kanada tehdy ale skončila až čtvrtá.

Z působení ve Vancouveru se velmi dobře zná s hlavním trenérem Stars Marcem Crawfordem. Dalším zaměstnancem Stars, který v té době působil ve Vancouveru, je Andy Moog. Ten měl tehdy Aulda na starosti coby trenér gólmanů. A během působení ve Floridě se seznámil i se současným generálním manažerem Stars Joe Nieuwendykem.

V prosinci 2007 byl vyměněný z Phoenixu do Bostonu za Natea DiCasmirra a výběr v pátém kole draftu v roce 2009.

V červnu 2006 byl vyměněný spolu s Toddem Bertuzzim a Bryanem Allenem na Floridu. Vancouver tehdy získal Roberta Luonga, Lukáše Krajíčka a výběr v šestém kole draftu v roce 2006.

V květnu 2001 vyměnila Florida Alexe Aulda do Vancouveru za výběr ve druhém kole draftu v roce 2001 a výběr ve třetím kole draftu v roce 2002.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *