Aktuality

Mike Ribeiro do Dallasu, Janne Niinimaa do Montrealu

V poslední zářijový den provedli Stars dosud poslední změnu v sestavě.

Již delší dobu se spekulovalo, který z obránců Stars bude ještě před začátkem sezóny vyměněn. Nejžhavějším kandidátem byl finský obránce Janne Niinimaa a nakonec to je právě on, kdo se stěhuje do Montrealu. Stars naopak posílí centr Mike Ribeiro. V rámci této výměny si oba dva kluby vyměnily i volby v draftech. Montreal získal výběr v pátém kole draftu v roce 2007, Dallas získal výběr v šestém kole draftu v roce 2008.

26-letý kanadský centr Mike Ribeiro zatím nehrál za jiný klub než za Canadiens. V minulé sezóně odehrál 79 zápasů, vstřelil 16 branek a u 35 dalších asistoval. Celkem odehrál v NHL 276 zápasů s bilancí 50 gólů a 103 asistencí.

„Jsem z toho hodně zklamaný, vůbec jsem to nečekal. Loni se sice objevilo několik zpráv o mé případné výměně, ale letos už jsem na to nemyslel. Soustředil jsem se pouze na přípravu na novou sezónu. Domnívám se, že Canadiens potřebovali posílit obranu a Stars chtěli centra. Dallas je úžasné město. Není tu žádná zima, žádný sníh. Myslím, že tu budu šťastný.“
Mike Ribeiro

Rodák z Montrealu Mike Ribeiro má platnou smlouvu ještě na jednu sezónu, ve které si vydělá 1,9 milionu dolarů. Stars tak touto výměnou uspořili necelých 600.000 z platového stropu.

„Dallas Stars mají vynikající hráče a skvělé mužstvo a určitě budou hrát o Stanley Cup. Vždycky jsem snil o tom, že s Montrealem vybojujeme 25. titul, ale to se mi už zřejmě nesplní.“
Mike Ribeiro

V Dallasu bude zřejmě nastupovat jako centr druhé formace, v případě nouze však může nastupovat i na levém křídle. Eric Lindros a Brenden Morrow s ním pravděpodobně vytvoří útočnou formaci, přičemž Eric Lindros bude hrát na pravém křídle. V předsezónní přípravě na tomto postu odehrál několik zápasů a trenér Dave Tippett byl s jeho výkonem na křídle velmi spokojen.

Mike Ribeiro je tvořivý typ hráče, má přehled o hře, kvalitní přihrávku a jeho předností je zejména hra při přesilovce. Mezi nedostatky naopak patří pomalé bruslení, špatná hra dozadu, horší buly, nedostatečná hra do těla a častý nedostatek motivace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *