Ohlasy druhého zápasu

Colorado nemalo čo stratiť. Hviezdy museli hrať s veľkým nasadením, nemohli si dovoliť dalšiu prehru. V miernej prevahe v predĺžení v čase 4:36, tečoval strelu Lilesa kapitán hostí Joe Sakic a zaistil výhru Colorada 4-5.

Táto prehra znamenala pre Hviezdy stratu obidvoch domácich zápasov a v stredu hrajú v Pepsi Center v Colorade.

Kapitán Dallasu Mike Modano hovorí: „Prehra je prehra. V play off je jedno , že prehráte 6-0 alebo 5-4 po predĺžení. Teraz je to ešte ťažšie. Už sme si mysleli, že sme naše problémy vyriešili.“

V sezóne Hviezdy porazili Colorado dvakrát v nájazdoch, ale nájazdy nie sú predĺženie a teraz je vidieť výsledok.

Pár sekúnd pred víťazným gólom v predĺžení trafil Arnott žrd.

Arnott hovorí: „Len som vystrelil. Išlo to správnym smerom, ale nie
do brány. Toto sa stáva. Musíme v teame napraviť čo sme pokazili. Veľmi vás tieto veci sklamú. Potrebujeme aby hralo 20 hráčov každý zápas, všetci musia hrať naplno. Hali sme tak v základnej časti a musíme v tom pokračovať.“

Sakicov víťazný gól znamená pre Colorado siedme víťazstvo po predĺžení v play off a to je rekord NHL. Lavíny už po prvej tretine vyhrávali 0-3 a ubránili v play off všetkých 7 oslabení. Dallas dokázal ešte otočiť nepriaznivý stav zápasu na 4-3 i ked nevyužil 5 presiloviek.

Vedenie o jeden gól nestačilo. Milan Hejduk prihral spoza Turca volnému obrancovi Lavín Brettovi Clarkovi a on v čase 2:04 pred koncom tretej tretiny vyrovnal. Bol to jeho druhý gól z dvoch zápasov.

Modano hovorí: „To je koniec. Nevinná hra v našom obrannom pásme skončí gólom. Vyzeralo to tak akoby ich tam bolo viac.“

Turco dostal v druhom zápase play off 5 gólov a jeho rekord tak klesol na 7-12, 1-4 v predĺžení.

„Nič som nerobil inak,“ hovorí Turco. „Ja nemôžem chytiť strelu od hráča, ktorý nie je dostatočne obsadený.“

Za Dallas dal 2 góly Jere Lehtinen, 2 asistencie a 7 hitov pridal Brenden Morrow.

Colorado však udržovalo vysoké tempo celý zápas.

Pred zápasom Liles povedal: „Niekedy máte šancu zabodovať v srdci, zvýšiť stav na 2-0 a vy to musíte využiť.“

S nejakým šťastím to tak aj Colorado spravilo.