Aktuality

Colorado play off preview 1

Soupeřem Dallasu v prvním kole play off bude Colorado Avalanche. V základní části se týmy utkaly celkem čtyřikrát. Dvakrát vyhrál Dallas v prodloužení, jednou v normální hrací době prohrál a jednou vyhrál.

Dallas a Colorado si zopakují sérii z roku 2004.

Vzájemné zápasy

Colorado

V posledních pěti zápasech získalo Colorado pouze tři body za vítězství 6:4 proti Phoenixu a prohru v prodloužení ve Vancouveru.

Ve čtyřech závěrečných zápasech nastoupil do branky uzdravený Jose Theodore. Inkasoval v průměru 3,04 branky na zápas, jeho procentuální úspěšnost byla 88,7 a bilance jeden vyhraný a tři prohrané zápasy.

Colorado skončilo v Severovýchodní divizi na druhém místě se ziskem 95 bodů, což v západní konferenci znamenalo v konečném účtování sedmé místo.

Colorado vládne ofenzivní silou. S 3,42 vstřelenými brankami na zápas má čtvrtý nejlepší útok v lize a nejlepší střeleckou potenci – 11,1%. Domácí přesilovky Colorada jsou s úspěšností 20,6 % osmé nejlepší v lize.

Pokud vede Colorado po dvou třetinách, vítězství již nepustí. Ze 33 zápasů v nichž lavina vedla po 2/3 vyhrála plných 30 zápasů, dvakrát remizovala a pouze jednou prohrála. Avalanche naopak neumí otáčet zápasy. Pokud prohrávali po první třetině, vyhráli z 22 takovýchto zápasů jen pět, pokud prohrávali po dvou třetinách, pak ve 27 zápasech vyhráli pouze dvakrát.

Nejproduktivnějším hráčem Colorada je Joe Sakic (32+55), následuje ho Alex Tanguay (29+49) a Andrew Brunette (24+39). Coloradu dobře střílí obránci Rob Blake vstřelil 14 branek, John – Michael Liles také 14, Patrice Brisebois 10 a Brent Clark 9.

Na vhazování je Colorado se 48,1% třetí nejhorší v celé NHL.

Zranění

  • Marek Svatoš
  • Steve Konowalchuk
  • Ossi Väänänen

Dallas

Pokud je předností Colorada ofenzíva, pak Dallas vyniká zejména v defenzívě. Soupeři dovolí vystřelit pouze 25,6 střely za zápas, což je druhý nejlepší počin v NHL. V obdržených brankách je pak Dallas šestý (2,65).

Dallas také oproti Coloradu umí otáčet nepříznivě se vyvíjející zápasy nejenom po první, ale i po druhé třetině. Ze 31 zápasů ve kterých prohrával po dvou třetinách jich dokázal plných 12 dotáhnout do vítězného konce.

Nejproduktivnějším hráčem Stars je Mike Modano (27+50) následován Jasonem Arnottem (32+44) a Sergejem Zubovem (13+58). Nejlepším střelcem je Jere Lehtinen se 33 brankami.

Marty Turco dovedl svůj tým v základní části ke 41 vítězstvím, s průměrem 2,55 branky na zápas a úspěšností 89,8%.

Na buly patří Stars s 50,3% k ligovému průměru (13).

V posledních pěti zápasech vyhrál Dallas Pouze dvakrát, v závěrečném zápase základní části prohráli Stars v Columbusu 5:4 v prodloužení.

Zranění

K dispozici by měli být všichni hráči, včetně Willie Mitchella a Philippe Bouchera

První zápas začíná v sobotu v 21 hodin, vysílá jej rádio WBAP 820 a televize NBC.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *