Aktuality

Hvězdy kvalifikovaly deset hráčů

V poslední možný den to jest 31. července, ohlásil generální manažer Dallas Stars Doug Armstrong, že Hvězdy předložily kvalifikační nabídku deseti hráčům, kteří měli status volného agenta s omezením.

V případě že by Hvězdy těmto hráčům smlouvu nenabídly, stali by se 1. srpna 2005 volnými agenty bez omezení. Třeba tak jak Miroslav Šatan z Buffala, dnes již hráče New York Islanders.

Mezi deseti hráči jsou dva brankáři Dan Ellis a Mike Smith, dva obránci John Erskine a Dan Jancevski, dva centři Jason Arnott a Niko Kapanen a čtyři křídla Brenden Morrow, Junior Lessard, Steve Ott a Antti Miettinen.

Pravidla pro kvalifikační smlouvy

Skupina 1

Hráči, kteří v uplynulé sezóně pobírali plat 660 000 Dolarů nebo méně, musí dostat kvalifikační nabídku v minimální výši 110% minulého platu.

Skupina 2

Hráči, kteří v uplynulé sezóně pobírali plat větší než 660 000 a menší nebo roven jednomu milionu Dolarů, musí dostat kvalifikační nabídku v minimální výši 105% minulého platu. Zároveň však jejich plat nesmí přesáhnout 1 milion Dolarů.

Skupina 3

Hráči, kteří v uplynulé sezóně pobírali plat 1 milion Dolarů nebo více, musí dostat kvalifikační nabídku v minimální výši 100% minulého platu.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *