20. 11. 08 Eriksson dvoma gólmi prispel k výhre nad Coyotes  P. Čižmár

Phoenix – Dallas 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Loui Eriksson slaví svou první branku
(Autor – AP Photo/Ross D. Franklin)

Po troch predchádzajúcich prehrách bolo na čase začať hrať hokej, ktorý sa na Dallas viac podobá. Vďaka tímovej hre a skvelým výkonom Ribeira a Erikssona Stars vyhrali na ľade Phoenixu 2:3.

Dave Tippett sa znovu pohral s formáciami, Morrow nastúpil s Modanom a Lehtinenom, Ribeiro väčšinou hral s Brunnstromom a Erikssonom a v ďalšej formácii s Ottom a Barchom.

V prvej tretine Stars hrali dobre defenzívne, nestrácali puky v takom množstve, ako v zápasoch proti Los Angeles, Marty Turco bol opäť mysľou v zápase takže potenciál pre zisk dvoch bodov bol rozhodne viditeľný.

Aj keď Stars vykročili do zápasu dobre, v prvej tretine nezvládli štvorminútovú presilovku, no aj napriek tomu si dokázali vytvoriť ďalší útočný tlak. Tri minúty pred koncom Ribeiro nahral puk Erikssonovi, a ten z protiútoku backhandom z pravého kruhu Bryzgalova prekonal. 0:1

Domáci však na začiatku druhej tretiny vyrovnali, keď Steve Reinprecht tiež backhandom vyrovnal skóre zápasu. 1:1

V druhej tretine sa tak začali menšie gólové hody, pretože Stars využili v prvej polovici druhej tretiny presilovke, keď strelu Zubova od modrej tečoval pred bránou Mark Parrish. 1:2

55 sekúnd pred koncom Stars znovu zvýšili náskok. Bryzgalov síce Ribeirovu strelu z pravého kruhu vyrazil, ale už bol krátky na spoluprácu Petersena s Erikssonom, vyrazený puk po Ribeirovej strele Petersen dorazil k Erikssonovi, a ten z tesnej blízkosti zvýšil na 1:3.

Bol to už jeho ôsmy gól v sezóne, rozhodne sa odvďačuje dobrými výkonmi za dôveru, ktorú doňho Hull, Jackson a Tippett vložil.

"Loui hrá veľmi dobre a dáva dôležité góly. Je tiež solídny v defenzíve a stále sa zlepšuje."
trenér Stars Dave Tippett

Nebol však všetkému koniec a 17 sekúnd pred koncom druhej tretiny Phoenix znížil na 2:3, keď strela Boedkera sa odrazila do brány od Porterovej korčule. Hru ešte skúmal videorozhodca, ale gól napokon uznali.

V tretej tretine si domáci vytvorili tlak v útočnom pásme, ale kompaktná hra Dallasu a stabilný Turco držali Coyotes na uzde.

Marty Turco len pár sekúnd pred koncom zápasu predviedol kľúčový zákrok pravým betónom po strele Olliho Jokinena a Stars tak získali viac než potrebné dva body.

"Na ľade sme mali jednu formáciu, ktorá hrala veľmi dobre, ale to nestačilo."
trenér Coyotes Wayne Gretzky

Stars boli v tomto zápase disciplinovaní, museli ubrániť len dve vylúčenia, kedy Avery sedel na trestnj lavici, Stars dominovali aj vo vhadzovaní, keď vyhrali 34 zo 48, prispel tomu najmä Modano s neuveriteľnou 88% úspešnosťou.

"To je zápas na ktorom môžeme stavať. Sme známi dobrou defenzívnou hrou, a keď túto hru dovediete až k samému vrcholu, sme ťažko porazitelní."