17. 11. 08 Další prohra s Los Angeles  R. Štolpa

Dallas – Los Angeles 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Turco je překonán, LA vede 1:3
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Podruhé za sebou se Dallas utkal s Králi z Los Angeles a podruhé prohrál, tentokrát už v normální hrací době.

Zápas načali lépe hosté z LA, když se v desáté minutě ujali vedení. Na trestné lavici seděl za poněkud přísné vyloučení Sean Avery a Králové si s přesilovou situací věděli rady. Handzuš vyhrál buly, od modré střílel Peter Harrold a Michal Handzuš umně změnil dráhu letu kotouče – 0:1.

V polovině 14. minuty to bylo už o dva góly, když se v brankovišti nejlépe zorientovala dvojice Stoll, Frolov a prvně jmenovaný poslal puk do sítě. – 0:2. Dallasu se podařilo snížit v závěru úvodní části, když při dvojnásobné přesilovce nabil Richardsovi Zubov a Brad Richards tvrdou střelou propálil gólmana Ersberga – 1:2.

"Hra kterou jsme předvedli v první třetině je na domácím ledě nepřijatelná. Nechci urazit našeho soupeře, ale tempo hry bychom měli udávat my. "
útočník Stars Brad Richards

Namísto toho, aby Stars ve druhé třetině vyrovnali stav utkání, podruhé inkasovali. Na trestné lavici seděl obránce Robidas. První závar se Turcovi sice ještě vyřešit podařilo, na teč Kylea Quinceyho byl už krátký – 1:3.

Dallasu se podařilo ještě ve druhé třetině opět snížit a i tentokrát u toho byl Brad Richards. Jeho střelu tečoval Mike Ribeiro a kotouč skončil v síti – 2:3.

Stars si v závěrečné části vypracovali několik dobrých možností ke skórování, ale neprosadil se Modano, ani Parrish ani Morrow. Ke kýženému vyrovnání nevedlo ani odvolání gólmana Turca v samém závěru zápasu a tak si Králové přibalili na cestu domů dva body za vítězství 2:3.

"Není žádná omluva pro nedostatek pracovní etiky, kterým se prezentujeme. Do okamžiku než si to uvědomíme nepřestaneme prohrávat. "