21. 11. 08 Stars opět a znovu nedokázali úspěšně navázat na vítězství  M. Šimeček

Dallas – Chicago 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

První hvězda utkání Nikolaj Khabibulin zastavil většinu střel soupeře, problémy mu nedělal ani dotírající Mark Parrish
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Pomalu již máme čtvrt letošní sezóny za sebou a Dallas Stars ani dnes, v již 18. utkání letošního ročníku, nezvládli potvrdit svou vítěznou formu z předchozího utkání a stále se jim tak nedaří udržet si jakkoli dlouhou vítěznou sérii. Tentokrát vyhořeli na vlastní půdě, kde i přes velice slibný start do utkání nakonec prohráli v poměru 3:6.

Za slabé výkony Dallasu, prakticky nejhoršího týmu ligy, jelikož poslední celek tabulky St. Louis ztrácí na Stars jen jediný bod a má navíc dva zápasy k dobru, může zejména vysoký počet inkasovaných branek v jednotlivých zápasech. Hvězdy dnes od další gólové pohromy neuchránila ani staronová akvizice do obrany Darryl Sydor, jenž nastoupil ve dvojici s Niskanenem. Šestigólový nášup navíc Dallas posunul ve statistice inkasovaných branek na poslední místo celé NHL! (68 branek)

Jak pak může tým těžit z vynikajících výkonů na útočné třetině kluziště, když zapomíná efektivně bránit? Těžko, což se dnes opět potvrdilo. Kritiku si ovšem nezaslouží jen samotní hráči v poli, ale také gólman Marty Turco, jehož výkon by se dal v porovnání s jeho dnešním protějškem Khabibulinem označit za propastně rozdílný.

Poprvé lovil kotouč strážce dallaské brány ze své sítě až v samotném závěru prvního dějství, to když Blackhawks srovnali gólový stav na 1:1. Necelých 40 vteřin před koncem našel Eager z pravého křídla volného Patricka Kanea na křídle druhém, ten si kotouč před Zubovem zpracoval a švihem dal svůj již devátý gól v sezóně.

O již zmíněný gól Dallasu se postaral samotný kapitán Brenden Morrow v 8. minutě první třetiny, kdy do brány protlačil kotouč po nedůrazně zastavené střele Marka Parrishe. Byl to ke smůle domácích jediný gól, který za svá záda Khabibulin z vysokého počtu 14 projektilů nechal v první třetině proniknout.

Hra se tak za nerozhodného stavu přenesla do druhé třetiny, v níž se s góly roztrhl pověstný pytel. Nejprve se gólově zaskvěli hosté, za které se Benu Eagerovi podařilo v 7. minutě lacině prostřelit nestíněného gólmana domácích z těžkého úhlu – 2:1.

Odpověď na to v 8. minutě našel Mike Modano, který se po spolupráci Zubova s Richardsem opřel během přesilové hry do kotouče takovou silou a zamířil natolik přesně, že si puk i přesto, že letěl z velké vzdálenosti, našel cestu za Khabibulinova záda – 2:2.

Poté ovšem přišlo vyloučení Trevora Daleyho a hosté se díky tomu znovu dostali do jednobrankového vedení. Brian Campbell se poblíž modré čáry napřáhl ke střele, která i přes hrubou vrstvu hráčů před bránou svůj cíl našla – 3:2.

Šanci a naději pak vlil do žil fanoušků domácích James Neal, když se mu během nepřehledné situace před bránou hostí podařilo zavěsit. Avšak chicagský Kris Versteeg následně vše vrátil do původního stavu. A to navíc způsobem, který byl pro domácí dosti zesměšňující.

Versteeg si totiž nejprve vychutnal dallaskou obranu – tři (!) bránící hráče hostí obelstil těsně za modrou čarou kličkou, čimž se dostal ještě blíž k levému mantinelu, rychle projel až na úroveň brankové čáry oddělující pásmo zakázaného uvolnění, z boku zaútočil na "zamrzlého" Martyho Turca, jehož si drze objel nikoli zpoza brány, ale přímo zpřed brankoviště, a dílo mistra dokonal už jen jednoduchým zasunutím kotouče do prázdné brány – 4:3. Co na tom, že gól padl z přesilové hry, Versteeg hrál proti celému Dallasu v tu chvíli prakticky sám!

"Nelíbilo se nám, jak jsme zápas načali. Měli jsme štěstí, že jsme se soupeřem stále drželi kontakt. Ty góly z konců třetin znamenaly hodně."
trenér Blackhawks Joel Quenneville

Závěrečná třetina Dallas dorazila. Domácí nejen že už nedali žádný gól, navíc dva další inkasovali. O ten první se v 7. minutě postaral český rodák Martin Havlát střelou z hranice pravého kruhu – 5:3.

Skóre uzavřel ranou do prázdné brány 16 vteřin před koncem svým druhým gólem v utkání mladík Patrick Kane – 6:3.

• Jere Lehtinen se kvůli zranění v horní oblasti těla dnešního utkání nezůčastnil, na místě pravého křídla první formace jej nahradil jednobodový Mark Parrish (přihrával na 1. gól svého týmu).
  • Darryl Sydor ve svém úvodním zápase za Hvězdy strávil na ledě 19 minut a 32 vteřin, do statistiky +/- si připsal -2 body, nevyslal žádnou střelu a rozdal jeden bodyček.