26. 11. 08 Stars podľahli Philadelphii  P. Čižmár

Philadelphia – Dallas 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Dallas sa nachádza na dne ligovej tabuľky a tak súrne potrebuje bodovať a hlavne vyhrávať, no v ich výkonoch sa dá nájsť viac negatív než pozitív. Flyers, tak ako väčšina tímov, s ktorými Dallas hral, využili chýb súpera a tak vyhrali 4:3.

Wilson skóruje a vyrovnáva

1. tretina

Stars opäť začali vlažne a Flyers prevzali všetku iniciatívu, boli rýchlejší, aktívnejší a hlavne o triedu lepší.

Nebolo treba čakať na gól veľmi dlho, pretože už v 4. minúte skóroval Upshall, ktorý nebol v obrane nikým pokrytý. 1:0

Na Dallase nebolo badať prakticky žiadne zlepšenie, v obrane robili hráči kritické chyby, v útoku zas neboli dostatočne dôrazní. Snažila sa najmä štvrtá formácia, zásluhou ktorej Stars v prvej tretine vyrovnali skóre. Darryl Sydor vystrelil a puk následne dorazil do brány Landon Wilson. 1:1

Ku koncu prvej tretiny sa s hráčmi Stars vo vlastnom pásme pohrali Knuble a Gagne, nikto nebol schopný ich odstaviť a tak ich exhibícia skončila gólom za chrbát Marty Turca z hokejky Knubla. 2:1

Stars tak už po niekoľkýkrát pokazili vstup do zápasu a rozhodne nepomohlo ani zranenie Stevea Otta, ktorý si zlomil pravú ruku v zápase s Ducks.

V prvej tretine tak domáci dominovali a v podstate mali Stars šťastie, že prehrávali len o gól.

Philadelphia prestrieľala v prvej tretine hostí 14 k 5.

Skvelý Modano

2. tretina

Stars začali druhú tretinu s presilovkou, ktorú síce nevyužili, ale získali tak väčšiu hernú prevahu. Hneď po skončení presilovky sa Modanovi podarilo skórovať a tým vyrovnať stav zápasu. 2:2

Marty Turco bránil solídne a držal Stars v hre, no chyby svojich spoluhráčov uź nedokázal pokryť. V 15. minúte Doug Janik stratil puk za bránkou, a tak Hartnell nahral Carterovi pred bránku, ktorý zvýšil na 3:2.

Dve a pol minúty pred koncom druhej tretiny Modano znovu skóroval, a to po pôsobivej hre Trevora Daleyho, ten spoza brány prihral Modanovi, ktorý strelou pod hornú žrď znovu prekonal Birona. 3:3

Stars prestrieľali domácich 12:4.

Knuble dáva víťazný gól

3. tretina

Stars mali k dispozícii dve presilové hry, no z tých nevyťažili žiaden gól, a tak päť minút pred koncom po chybe Janika Knuble skóroval po nahrávke Mikea Richardsa. 4:3

Pred koncom Tippett odvolal brankára a vyžiadal si oddychový čas, kde podal hráčom inštrukcie ako zahrať nastávajúcu presilovú hru. Dopadlo to však katastrofálne. Brad Richards síce mal pár sekúnd pred koncom príležitosť na vyrovnanie, no z tesnej blízkosti netrafil prázdnu bránu a tak Stars znovu prehrali.

Doug Janik odohral veľmi smolný zápas, keď spravil dve kritické chyby, ktoré skončili gólom a to bolo v tomto zápase rozhodujúce. Zdá sa, že ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí.

Ubehla už štvrtina sezóny, no Stars sú tam, kde na začiatku, čiastočne kvôli zraneniam, no od októbra vidno len slabé zlepšenie. Síce už Stars nedostávajú 5 gólov na zápas, no nezískavajú body a tak je v tomto momente jedno, či prehrajú 4:3, či 6:3. Žiadne zlepšenie v presilovkách, žiadne zlepšenie v oslabeniach. Turco sa síce polepšil, no chyby obrany sú tak brutálne, že by sa pri nich zapotil každý brankár.

"Je to frustrujúce, táto organizácie je o víťazstvách, no my nevyhrávame. Musíme nájsť spôsob ako predchádzať chybám a limitovať ich."