24. 11. 08 Bez Morrowa alespoň bod  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Getzlaf přisuzuje druhý bod Kačerům.
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Po ne příliš vydařeném zápase proti Chicagu nastoupil Dallas podruhé v krátké době před vlastním publikem, podruhé v nové sadě dresů a i podruhé nakonec odešel z boje poražen, byť to tentokrát bylo až po samostatných nájezdech.

Ještě než se budeme naplno věnovat bezesporu zajímavému zápasu, je nutno zmínit jednu významnou absenci v dresu Stars a to zranění Brendena Morrowa. Ten si v minulém zápase proti Chicagu přivodil vážné zranění kolene, jehož přesná diagnóza zní přetržené přední křížové vazy. Kapitán Dallasu si tak minimálně na půl roku od hokeje odpočine a v sestavě ho pro tento zápas "nahradil" Landon Wilson.

Skóre zápasu vlastního otevřeli hosté při přesilové hře. Na trestné lavici neseděl nikdo jiný, než Sean Avery. Letní akvizice z trhu volných agentů zůstává daleko za očekáváním. Namísto bodového a zejména gólového příspěvku vysedává Avery věčně věků na trestné lavici. Pravda rozhodčí mu často přisuzují přímo nesmyslné tresty, ale Avery jim k tomu svým chováním napomáhá. V oné přesilovce tedy Selänne našel za brankou Corey Perryho, který vyjel s pukem před branku a pověsil jej do Turcovy sítě – 0:1.

Že mají zápasy Stars a Ducks náboj, o tom svědčí zmiňovaná první třetina, ve které změřili své bitkařské schopnosti Avery s Kunitzem, Barch s Parrosem a Ott s Montadorem.

Ve třetí minutě druhé části mohl srovnat Mike Ribeiro, když na modré obral o puk Niedermayera, ale své sólo do gólového konce nedotáhl, Hiller mu jeho pokus chytil. V 9. minutě opět jednou předvedl Fabian Brunnström své zalíbení ve hře v předbrankovém prostoru, ale valná hromada gólem neskončila.

O minutu později se prodral okolo levého mantinelu Trevor Daley a jeho přesnou přihrávku před branku poslal tísněný Eriksson mezi Hillerovy betony – srovnáno 1:1.

Pět minut před koncem druhé třetiny se podařilo hostům skórovat paradoxně po prohraném buly podruhé. Marty Turco ale posunul branku a gól tak nemohl platit.

Stars po delší době nepředvedli zase tak špatný výkon, jen se ne a ne prosadit v zakončení. A tak Richardsovu přihrávku do mezikruží neproměnil Brunnström, další šikovnou Daleyho přihrávku neproměnil nováček Wilson.

Zápas tak musel být rozhodnut až v samostatných nájezdech. V první sérii proměnili Richards i Perry. Ve druhé sérii předvedl vysoce efektní parádu Mike Ribeiro. Hokejku i s pukem si prostrčil mezi nohama za levou nohu, přiklepl si puk před ni a zakončil backhandem. Opravdu povedený kousek měl jedinou vadu na kráse, neskončil totiž gólem. Na druhé straně naložil s penaltou zcela jinak Ryan Getzlaf. Nevymýšlel nic složitého a rychlou kličkou do forehandu rozhodl o prémiovém bodíku pro Ducks – 1:2.

"Dnes jsme konečně hráli jako jeden tým, v obraně mnohem lepší než v minulých zápasech, jen se nám nepodařilo z několika dobrých šancí vstřelit víc gólů. Stále jsme makali jsme naplno, i když jsme prohrávali. Ještě je před námi spousta zápasů a tenhle způsob hry vede k vítězství."