28. 3. 06 Arnott nepripustil víťazstvo Calgary  P. Čižmár

Dallas – Calgary 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Jason Arnott se raduje ze vstřelené branky
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Boj medzi dvoma top tímami Západnej konferencie skončil výhrou domácich, Flames na silný Dallas nestačili.

Lundmark skóruje

V stretnutí udelili rozhodcovia celkom 28 trestov, takže vôbec neprekvapilo, že zápas sa rozhodol v presilových hrách.

"Ak budú rozhodcovia pískať tak ako dnes, musíme sa jednoducho prispôsobiť. Rozhodne budú previnenia trestať rovnako počas play-off, ako teraz počas základnej časti. Určite v tomto smere nechcú urobiť krok vzad, ani to od nich vlastne nečakám."

Prvý gól padol v 11. minúte za chrbát Marty Turca. Na trestnej lavici sedel v tom čase Mike Modano. Leopold získal pri mantineli puk a Lundmark jeho center využil. Z tesnej blízkosti poslal puk do bránky. 0:1

Aj keď Stars prestrieľali Plamene 11-6, gól v prvej tretine už nepadol.

Arnott dáva víťazný gól

Už v druhej minúte dokázali domáci pri vlastnom oslabení skórovať. Kapanen zaviezol puk do útočného pásma a prenechal ho Hagmanovi. Ten nahodil puk na Kiprusoffa, avšak Miikka nedokázal udržať puk v lapačke a Kapanenova dorážka si našla cestu za jeho chrbát. 1:1

O päť minút neskôr sa Stars znovu radovali. Pri presilovej hre Zubov prihral puk na modrú Miettinenovi, ten posunul puk Modanovi. Modano mu nahrávku vrátil a Antti vystrelil. Jeho delovku však zblokoval Yelle a tak to Miettinen radšej nechal na kapitána, ktorého delovka prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste. Modano tak 135. presilovkovým gólom prekonal klubový rekord, ktorý dovtedy držal Brian Bellows. 2:1

"Vedel som, že sa k tej hranici blížim, baví ma prekonávať rekordy. Mal som štastie, že som hral v Dallase dosť dlho
a mal po boku vynikajúcich hráčov."

Mike Modano

Vylúčenie Otta Flames dokázali zúžitkovať. Len o 30 sekúnd neskôr po góle Mikea Modana sa skóre opäť menilo. Jarome Iginla poslal prihrávku medzi kruhy, kde stál Leopold a ten sa nemýlil. 2:2

V 8. minúte rozjásal publikum Jason Arnott, tentokrát pri hre 5 na 5. Potom, čo Morrow vybojoval pri mantineli puk, ho Barnes posunul Arnottovi a ten dokončil akciu gólom medzi Kiprusoffe betóny. 3:2

Turco zaistil oba body

V poslednej časti hry Calgary zavelilo do útoku a celkovo vyslali na Turca 8 striel. Ten však nepustil za svoj chrbát ani gól a mohol sa tak radovať z 38. víťazstva v lige, čím vylepšil svoj záznam z predchádzajúceho ročníka.

"Marty má za sebou dobrý rok. Najviac sa zaujíma o výhry, ostatné čísla nie sú pre neho dôležité a to ho šľachtí. 38 víťazstiev je skutočne veľa."

• Jere Lehtinen – 22:38 min, +0, (0+0)