30. 3. 06 Přesilovka Stars smetla i Anaheim  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Přesilovka je využitá, Niko Kapanen poslal Dallas podruhé do vedení
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Proti Anaheimu, stejně jako v předešlých osmi zápasech dokázal Dallas proměnit alespoň jednu přesilovou hru. Tentokrát Stars využili přesilovky hned dvě a díky tomu vyhráli nad Anaheimem 2:1.

Anaheim začal lépe

Už od začátku utkání bylo evidentní, že bude k vidění velice zajímavé a hlavně tvrdé utkání. Anahemim sice poslední zápas v Denveru prohrál, předtím však osmkrát nepoznal hořkost porážky a rychlostí blesku se vyšplhal mezi postupovou osmičku.

Že výborné výsledky Ducks nejsou náhoda, potvrzovali hosté v American Airlines Center od prvního buly. V 5. minutě byl vyloučen Jon Klemm a jen 13 vteřin po rozehrání neproměnil svou příležitost Joffrey Lupul.

V první třetině si oba týmy odpykaly trest, za přílišné množství hráčů na ledě. Dallas chyboval ve 14. minutě, Anaheim v 15.

V polovině 17. minuty měl vedení hostí na holi Andy McDonald a bylo by to vpravdě pouze logické vyústění převahy Anaheimu, hosté totiž v úvodní části přestříleli Stars v poměru 8:3. McDonaldův pokus ale skončil na tyči Turcovy branky.

Dallas jde do vedení

Stars ve druhé třetině přidali a výsledkem bylo rozpohybování ukazatele skóre.

V páté minutě dorážel Arnottův centr od pravého mantinelu Morrow, Giguere byl pozorný a v té chvíli stále ještě neprůstřelný.

V osmé minutě ale bylo vše jinak. Na trestné lavici vysedával Ryan Getzlaf a Sergej Zubov švihem od modré napnul Giguerovu síť – 1:0.

Domácím nevydržela radost z vedení v divizním derby nijak přehnaně dlouho, přesně 57 vteřin. Pak totiž tak dlouho nevěděl Ryan Getzlaf co s pukem po vyhraném buly, až jej poslal na bránu a k překvapení všech skončil touš v bráně – 1:1.

Pokud jste si pro poslech Game rádia vybrali druhou třetinu, pak jste udělali opravdu dobré rozhodnutí, do konce prostřední části totiž padla ještě jedna branka. V přesilové hře Dallasu putoval kotouč ze Zubovovy hole na Modanovu a dál na Miettinenovu. Anttiho střelu vychýlil z její původní dráhy Niko Kapanen a Jean Sebastien Giguere neměl v brance Mighty Ducks šanci – 2:1.

"Oslabení nás stálo zápas. Nemůžeme dávat tak kvalitnímu týmu jako je Dallas tolik přesilových situací. Přinutili nás za chyby draze zaplatit… stálo nás to přilš mnoho. Přesilovky je nasměrovaly k vítězství."
Trenér Anaheimu Randy Carlyle

Rozhodující přesilovka Dallasu se zrodila po velmi tvrdém hitu Philippe Bouchera na Teemu Selänneho. Toho u mantinelu sestřelil Boucher sice čistě, ale opravdu tvrdě. Výsledkem byla menší potyčka, dvě minuty pro Bouchera a čtyři pro Chrise Kunitze.

Dallas drží vedení

Tak jako ve druhé třetině, tak v závěrečné části Dallas hru zcela ovládl. Svědčí o tom i poměr střel 13:5 ve prospěch Dallasu. Závěrečný nápor Anaheimu pak překazilo vyloučení Roba Niedermayera na začátku 20. minuty. Ducks sice brankáře Giguera odvolali, na vyrovnání nepříznivého stavu už ale sílu nenašli.

• Mike Modano – 20:22 min, +0, (0+2)
  • Philippe Boucher – 19:09 min, -1, (0+0), 10 hitů!
  • Jaroslav Svoboda – 8:00 min, +0, (0+0)