Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 15. 7. 04 Mike Modano není dobrý kapitán  Meky

Mike Modano má za sebou první sezónu s kapitánským céčkem. Shodou okolností to byla i jeho nejhorší sezóna v kariéře, ani jako nováček nezískal takhle málo bodů. Ale opravdu je to jen shoda okolností? Nemyslím si to.

Mike nikdy nebyl tím lídrem týmu, vůdčí osobností v kabině. Vždy se soustředil na to, co mu šlo nejlépe, chtěl prostě hrát hokej. A tak střílel spousty branek, vymýšlel skvělé přihrávky a udivoval celou NHL svou svým excelentním bruslením. Na ledě patřil Mike do absolutní špičky v NHL. Ne ovšem v kabině, tam vládli zcela jiní hráči. Byl to třeba dlouholetý kapitán Derian Hatcher, veterán Kirk Muller, ale ze všech hráčů co v Dallasu byli, byl zřejmě největší vůdce Guy Carbonneau.

Když v sezóně 1994/95 musel vybírat Bob Gainey nového kapitána všichni čekali, že se jím stane Mike. Byl velmi talentovaný, hrál výborně. Fanoušci ho milovali a Gainey přesto vybral Hatchera. Jen málokdo, jestli snad vůbec někdo, rozuměl Gaineyovu rozhodnutí. Rozhodnutí, které nasměrovalo Dallas na cestu směrem vzhůru, na jejímž konci byl vysněný Stanley Cup.

Jakmile Hatcher odešel, bylo na čase vybrat nového kapitána. Opět se zdála být volba jasná. Jenže ani Dave Tippett ani Doug Armstrong nedosahují formátu Boba Gaineyho. Proto se stal Modano kapitánem. A výsledek? Ten vidíte dnes sami. Ptáte se, koho by tedy měl Armstrong vybrat jiného než Modana? Přece Brendena Morrowa! Morrow je přesným opakem Modana. Je to hráč, který nemá ani polovinu hokejového talentu co Modano. Co ale ztrácí na dovednostech hokejových, to získává na vlastnostech morálních a vůdčích. Právě on je rozený kapitán a dřív nebo později se jím stane.

Související odkazy

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist