Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

17. 11. 08 Hvězdy padly po samostatných nájezdech  M. Šimeček

Los Angeles – Dallas 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Alexandr Frolov právě vstřelil rozhodující branku samostaných nájezdů, Kings vítězí
(Autor – AP Photo)

Dallas završil svůj třízápasový výlet po kluzištích týmů z Kalifornie prohrou na ledě Los Angeles Kings 2:3 po samostatných nájezdech.

Do prvních velkých problémů se Stars dostali v 7. minutě. V rozmezí necelých 20 vteřin byli hosté dvakrát vyloučeni a domácí tak měli šanci zužitkovat dvojnásobnou početní převahu. Gól na sebe nenechal dlouho čekat, padl hned deset vteřin po odpískání druhého trestu a postaral se o něj tvrdou ranou z pomezí pravého kruhu Jarret Stoll – 1:0.

Srovnání skóre přišlo po chybě domácí obrany v 15. minutě. Vše důležité se odehrálo v obranném pásmu Kings, kde se Kopitar přitlačený na mantinel zoufale snažil rozehrát kotouč, avšak svým nepřesným posunutím puku přihrál do jízdy Bradu Richardsovi. Ten se s kotoučem dostal až za bránu domácích, odkud přes Otta našel Jere Lehtinena. Zkušený finský útočník, jenž se do základní sestavy vrátil po dlouhé zdravotní pauze, se střelou nemýlil a pěkně tak oslavil svůj vůbec první zápas letošní sezóny – 1:1.

V závěru prvního dějství si však domácí vzali své vedení zpět. Anže Kopitar se v 17. minutě snažil prověřit reflexy gólmana Turca svižnou střelou, ovšem jeho pokus byl tečován jedním z bránících hráčů hostí. Puk se pak odrazil od betonu překvapeného Turca až k volnému Brownovi na křídle, který se s ničím nepáral a rychle kotouč zavěsil do prázdné klece – 2:1.

Druhou třetinou se však skóre opět srovnalo. V 10. minutě se po sérii křížných přihrávek dostal kotouč až k Modanovi, čímž se hostím podařilo zmást gólmana Ersberga natolik, že ponechal klec ve chvíli, kdy se Modano zmocnil puku, z levé strany úplně odkrytou. Veterán dallaského hokeje pak už jen přesně zamířil a z rohu kluziště vsítil srovnávací branku – 2:2.

Hvězdy tak mohly na chvíli pocítit zadostiučinění za zesměšňující zákrok Dustina Browna na Stephana Robidase pár chvil před tím. Brown dallaského zadáka ostrým bodyčkem srazil mezi své vlastní spoluhráče, přímo na střídačku domácích Kings.

Skóre se až do konce třetí třetiny nezměnilo, byť měly oba týmy několik šancí to změnit.

A jelikož se žádný další gól nenarodil ani v prodloužení, šlo se na nájezdy. V nich přálo větší štěstí domácím, za které se trefovali Simmonds a Frolov. Za domácí se podařilo proměnit penaltu jen Ribeirovi (jenž na Ersberga vyzrál velmi efektně provedeným blafákem ala Jussi Jokinen, video můžete shlédnout níže kliknutím na odkaz).