Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

12. 11. 08 Chyba Martyho Turca v poslednej minúte, výhra San Jose 2:1  P. Čižmár

San Jose – Dallas 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Marty Turco inkasuje rozhodující gól, Robidas už přišel pozdě
(Autor – AP Photo/Tony Avelar)

Prvý zápas s Anaheimom v tejto sezóne zvládol Dallas dobre, no hneď na druhý deň ich čakal opäť ťažký duel s rivalom z Pacifiku, San Jose. Aj keď tesne, domáci nakoniec zvíťazili a Stars si zo zápasu neodniesli ani jeden bod.

Skóruje Dan Boyle

1. Tretina

Už od začiatku boli obe mužstvá opatrné a zbytočne sa nehrnuli do útoku, a tak šancí bolo pomenej. I tak bolo vo väčšej pohode domáce mužstvo, keďže Stars mali v nohách zápas s Anaheimom, teda sa sústredili predovšetkým na bránenie a vykrývanie stredného pásma.

Aj keď Marty bol konečne vo forme a niektoré zákroky v zápase boli priam čerešničkou na torte, Stars inkasovali prvýkrát v 8. minúte prvej tretiny. Prvá formácia Sharks totiž zatlačila hráčov Stars a predvádzala oku lahodiace hokejové divadlo, keď si postupne presnými nahrávkami v obrannom pásme Stars vynútili chybu hostí a po prihrávke Joe Thorntona na nestráženého Dana Boyla, ktorý tvrdou strelou prekonal Marty Turca. 1:0

Marty party

2. Tretina

Zápas to bol v celku vyrovnaný, aj keď vo väčšej pohode bolo San Jose. Obaja gólmani chytali veľmi dobre, Turco predviedol fantastický zákrok na Thorntona, keď spoza chrbta lapačkou vytlačil zdanlivo stratený puk, neskôr ku koncu druhej tretiny Stars naberali na sile, no Bouchera neprekonal nik.

Eriksson vyrovnal, Marleau rozhodol

3. Tretina

Tretia tretina z pohľadu Stars bola jednoznačne najlepšia, viac sa tlačili do útočného pásma a bolo vidieť väčší hlad po góle.

V 4. minúte Eriksson obral za bránkou San Jose obrancu Brada Lukowicha, prihral Ottovi, ktorý stal medzi kruhmi, ten vystrelil, no netrafil bránu, puk sa odrazil od zadného mantinelu späť k bráne, kde stál pripravený Eriksson, ktorý nakoniec dorazil puk až za bránkovú čiaru. 1:1

Oba tímy boli opatrné, aj keď šance boli na jednej aj na druhej strane. Je až neskutočné aký je rozdiel v obrannej hre, keď je prítomný Sergej Zubov. Myslím, že za posledné dva zápasy to na výsledkoch vidno.

Zdalo sa, že zápas smeruje do predĺženia, no hrubka Martyho Turca stála Stars zápas, keď kĺzajúci puk namiesto toho, aby zachytil alebo odpratal do rohu, Marty vyhodil do stredného pásma medzi korčule Thorntona, samozrejme toto sa skončiť dobre nemohlo a Sharks dali víťazný gól 29 sekúnd pred koncom. 2:1

"Nemal som ísť s pukom tak hlboko do stredného pásma, a aby to bolo ešte horšie, prakticky som si vtlačit puk do bránky sám, neviem, čo som si myslel."
brankár Stars Marty Turco

Táto neskutočná chyba tak poznamenala výborný výkon Martyho, no zmazať sa to nedá a Dallasu teraz neostáva nič iné, len ísť do zápasov vždy naplno, aby dostihli vedúcu osmičku západnej konferencie.

Na základe posledných dvoch zápasoch sa však dá povedať, že Stars vykročili správnou cestou a tak dúfajme, že už podobné zápasy z októbra u Stars uź neuvidíme.

"Bol to tvrdý a ťažký zápas, brankár chytal veľmi dobre, no na konci sme spravili chybu a dostali sme gól. Hovorí sa, že chybami sa človek učí, toto príslovie praktizujeme dosť často, to je isté."