11. 11. 08 Mark Parrish sestřelil hattrickem Kačery z Anaheimu  R. Štolpa

Anaheim – Dallas 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Mark Parrish právě vstřelil první gól v dresu Dallasu
(Autor – AP Photo/Chris Carlson)

Poprvé v letošní sezóně se představil Dallas na ledě Kačerů z Anaheimu a hned v prvním utkání dokázali Stars zvítězit.

Do sestavy Stars se vrátil Sergej Zubov, pro kterého to vlastně byl první zápas v nové sezóně. Další novou tváří v bílém dresu s Hvězdou na prsou byl Mark Parrish a jak se později ukázalo, tváří zřejmě rozhodující.

Už v týdnu totiž problesklo několik informací o tom jak je Parrish nadšen z nové smlouvy a jak moc se mu v Dallasu líbí. A právě ono nadšení jakoby se přeneslo na celý tým. Přidejte k tomu fakt, že zápasy s Anaheimem bývají poslední dobou velice prestižní a dostanete opravdu dobrý výkon Hvězd.

Turco v brance od prvních minut působil sebejistým dojmem, obrana se příchodem Zubova malinko zlepšila, všichni bruslaři přidali na pohybu.

První gól přišel už v osmé minutě. Mike Ribeiro ze svého oblíbeného stanoviště za soupeřovou brankou povyjel před ni, kde na něj ale čekali připravení soupeři. V nerovném souboji ale Giguerovi vypadl puk a pohotový Brunnström jej lehce dopravil do sítě – 0:1.

V minutě jedenácté přidali Stars druhou trefu, když se v pásmu Ducks usadila Modanova formace. Avery přihrávkou zpoza branky našel nekrytého Parrishe, který poslal puk pohotově do sítě – 0:2.

"Dnes jsme nepředvedli naše obvyklé zbraně – tvrdou práci, hodně pohybu a jednoduchou hru dopředu. Dallas nás v tomhle předčil. Když navíc dali dva góly, tak se zápas proti tak dobře bránícímu týmu těžko otáčí. Sice jsme se snažili, ale nepodařilo se nám to."
obránce Ducks Scott Niedermayer

Domácí odpověděli ještě před koncem první třetiny. To Turcovi zůstal po střele Ryana Cartera puk mezi betony. Rozhodčí stál ale v takovém úhlu, že kotouč stále viděl a tak nechával hru běžet. Před brankovištěm se nejlépe zorientoval Morrison a postrčil puk za brankovou čáru – 1:2.

Ve druhé třetině Dallas dohrával přesilovku po vyloučení Chrise Kunitze a světe div se, Stars vstřelili gól. Před brankou se opět nejlépe zorientoval Mark Parrish a sluší se poznamenat, že ačkoli se na gólu statisticky Avery nepodílel, celkem slušně Giguerovi otravoval život – 1:3.

V polovině šesté minuty zakopl jinak skvělý bruslař Scott Niedermayer a jeho škobrtnutí dokázal Parrish využít. Uzmul volně ležící puk popotáhl si jej a svižnou střelou zkompletoval svůj hattrick a zároveň vyhnal Giguera z branky – 1:4.

"Věřil jsem v dobrý začátek, ale že se mi povede takhle skvěle v to jsem ani nedoufal."
útočník Stars Mark Parrish

Za bezpečného stavu držel Dallas vývoj zápasu pevně ve svých rukou. V obraně si hráči počínali spolehlivě, nebezpečná formace Chris Kunitz, Ryan Getzlaf a Corey Perry se v podstatě neprosadila.

V polovině třetí části navíc přidal branku do sítě Anaheimu Brad Richards a tak ani náhradník Jonas Hiller neodešel s čistým štítem – 1:5. Domácím se ještě jednou podařilo skórovat, to Scott Niedermayer tečoval Prongerovu střelu od modré čáry – 2:5.

Byl to ale gól poslední a Stars tak po dvou nepovedených zápasech opět zvítězili a snad se odrazili k lepším výkonům i postavení v tabulce. Pozice u samého dna západní konference není hodná klubu z Texasu.