2. 5. 08 Milan Michálek predĺžil sériu, Stars prehrali  P. Čižmár

Dallas 1:2 San Jose (0:0, 1:1, 0:1)

Stav série 3:1

Český útočník Milan Michálek takto překonal Martyho Turca ve třetí třetině a zajistil tak svému týmu první vítězství v sérii
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Dallas mohol ukončiť už druhýkrát v tomto playoff sériu na domácom ľade, no tentokrát boli hostia zo San Jose lepší a zvíťazili o vlások 1:2.

Nabokov a Turco stopercentní

1. Třetina

Do stretnutia nenastúpil Stu Barnes, ktorý sa ešte stále necíti v poriadku po náraze s Jonathanom Cheechoom v treťom zápase, do zostavy sa tak vrátil Toby Petersen, ktorý zaujal miesto v štvrtej formácii s Hagmanom a Miettinenom. Stars tak ešte stále točili sedem obráncov, keďže Sergej Zubov stále nie je stopercentne v poriadku.

Stars začali hrať veľmi nedisciplinovane, v prvej tretine malo San Jose tri presilové hry, aj keď z nich veľa nevyťažilo, vystrelili na Turca len jednu strelu, o ostatné sa postarali spoluhráči.

Nehralo sa príliš otvorene a ani jeden z tímov nechcel spraviť hneď v úvode chybu, ktorá by mohla mať podstatný vplyv na výsledok.

Brankári oboch mužstiev sa predviedli v najlepšom svetle, na jednej strane Turco zastavil nebezpečný teč Mikea Griera, na strane druhej Nabokov mal trochu viac práce, ten musel zlikvidovať pár šancí Niklasa Hagmana a Jere Lehtinena.

Dallas mal k dispozícii jednu presilovú hru, no stav ostal nezmenený až do konca. Stars prestrieľali Sharks 7-4.

Marleau vyrovnáva

Dlho netrvalo a Jere Lehtinen v šiestej minúte ako prvý v zápase skóroval, vďaka chybe Devina Setoguchiho, Stars totiž dostávali súpera pod tlak, no útočník zo San Jose nerozpoznal situáciu, snažil sa odpratať puk z obranného pásma, no ten skončil v medzikruží, kde stál pripravený Lehtinen a bombou do hornej časti brány prekonal Nabokova, 1:0.

Stars mali všetko pod kontrolou, aj keď to bol veľmi tesný zápas, a Žraloci párkrát veľmi vážne pohrozili pred Turcovou bránou, zdalo sa, že je všetko na najlepšej ceste, teda až do desiatej minúty druhej tretiny.

Stars hrali presilovú hru v klasickom rozložení, teda Zubov na modrej čiare a ako je zvykom, takmer všetky akcie šli cez neho. No tento ruský obranca už druhýkrát po sebe spravil neuveriteľnú chybu, a túto už Stars nedokázali napraviť. Zubov chcel poslať puk svojmu spoluhráčovi na modrej, no Patrick Marleau bol vpredu oslabovkového tímu veľmi aktívny, agresívny a Zubovovu prihrávku zachytil a rútil sa sám na Turca, ktorého prekonal strelou k pravej tyči. Identická situácia sa odohrala o deň skôr, no tentokrát to Stars stalo víťazstvo.

"Tieto chyby nie sú pre neho charakteristické, to by sa stávať nemalo."
trenér Stars Dave Tippett
"Marleau nehral v oslabení celý rok, no disponuje veľkou rýchlosťou a keď dostane šancu, využije ju. jeho gól nás psychicky pozdvihol."
center Sharks Joe Thornton

Sharks prestrieľali Stars 11-6, odohrali jednu presilovú hru, Dallas dve.

Michálek rozhoduje

San Jose bol v tretej tretine iný tím, aký sme zvykli vídať v tejto sérii, a Dallas v podstate takisto. Aj keď na hráčoch oboch mužstiev bola poznať únava, predsa len Sharks mali viac z hry ako Stars.

Sharks si vytvorili veľký tlak, a Modano bol nútený vyhodiť puk z vlastného pásma, no urobil to veľmi nešikovne, puk sa dostal za mantinel a Modano tak dostal dvojminútový trest za zdržiavanie hry. Ani nie o minútu na to, Joe Thornton poslal puk na bránu, ten tečoval Michálek a zvýšil na 1:2.

"Mal som predtým pár šancí a som šťastný, že sa to konečne podarilo, dúfam, že to tam už začne padať."
útočník Sharks Milan Michálek

Stars sa pokúsili s výsledkom niečo urobiť, no márne, nedokázali si vypracovať ani gólové šance, obrana Sharks hrala zodpovedne a hráči disciplinovane. Stars si tak ani nemohli zahrať presilovú hru, čo by mohlo pomôcť.

Žiaden gól už nepadol a tak sa séria sťahuje znovu do Kalifornie.

"Stále vedieme na zápasy, no sme si vedomí, že budú hrať na domácom ľade a budú sa snažiť z toho ťažiť. My sa musíme znovu dať dokopy a vyhrať ďalší zápas vonku. Je to pre nás výzva."