8. 2. 06 Niinimaa pomohol poraziť Nashville  P. Čižmár

Dallas – Nashville 4:2 (0:1, 2:1, 2:1)

Tomáš Vokoun se jen smutně dívá za kotoučem letícím do sítě, Janne Niinimaa jeho chybu potrestal
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Po osemnástich zápasoch bez gólu Bill Guerin konečne skóroval a spolu s uzdraveným Niinimom Stars dotiahli zápas s Predators do víťazného konca.

Hra plná vylúčení, skóre otvára Kariya

V prvej tretine mali čo robiť špeciálne formácie. Dokopy bolo vylúčených desať hráčov, no gól z presilovky na počudovanie nepadol.

Nádhernú akciu v šiestej minúte zápasu predviedli Kariya s Perreaultom. Kariya vkorčuľoval do útočného pásma, z modrej poslal prihrávku Perreaultovi, ten mu ju vrátil. Kariya sa opäť pokúsil prihrať, no puk sa odrazil od Daleyho hokejky späť. Akcia sa skončila pekným gólom Kariyu, ktorý z takmer nulového uhla dokázal prekonať Martyho Turca. 0:1

Guerin po dlhom čase dáva gól

Druhá tretina bola podobná ten predchádzajúcej. Celkovo bolo desať vylúčení, z toho deväť na strane hostí. Z takéhoto množstva presiloviek dokázali využiť Stars iba jednu.

V 13. minúte vyrovnal Barnes. Tjärnqvist spoza bránky našiel prihrávkou rozbehnutého Barnesa a Vokoun už na jeho strelu zareagovať nestihol. 1:1

Po neuveriteľných 18 zápasov bez streleného gólu sa Guerin mohol opäť radovať. Dallas hral presilovú hru, jednu z mnoha, no táto sa dočkala víťazného konca. Arnott spoza Vokounovej brány vyhodil puk, ktorý na modrej zachytil Niinimaa. Fín poslal tvrdú prihrávku Guerinovi a ten to napálil rovno za Vokounov chrbát. V tom čase svietilo na ukazovateli čas 19:59. 2:1

"Ak hrá takto, je z neho nebezpečný hráč. Vieme aký je z neho strelec, no robí pre tím ďalšie užitočné veci."
Stu Barnes na adresu Billa Guerina

Niinimaa dáva víťazný gól stretnutia

V štvrtej minúte na trestnej lavici sedel Brenden Morrow. Predators hrali presilovku, no vďaka chybe Tomáša Vokouna sa z gólu radovali domáci. Vokoun pri mantineli chcel prenechať puk, no namiesto tímového hráča bol pri puku skôr Hagman. Ten mal pred sebou voľnú bránu, no jeho strelu zblokoval Marek Židlický. Avšak Janne Niinimaa túto situáciu dokonale využil a prepálil puk až do siete Tomášovej brány. 3:1

O tri minúty neskôr našiel Jokinen backhandovou prihrávkou dobre postaveného Modana, ktorý z blízkosti poslal puk medzi Vokounove betóny. 4:1

V 12. minúte Perreault spoza Turcovej brány nahral Eatonovi, ktorý spoza kruhov už len upravil skóre zápasu na 4:2.

• Jere Lehtinen – 19:03 min, +1, (0+1)
  • Martin Škoula – 18:52 min, +1, (0+0)