Niko Kapanen vstřelil poprvé v kariéře hattrick
(Autor – AP Photo/Tom Hood)

I s Hedbergem v brance dokázal Dallas ve Phoenixu zvítězit. Hlavním strůjcem úspěchu byl finský útočník Niko Kapanen.

Nápor domácích ukončil Guerin

Jak už je v poslední době zvykem, začal Dallas utkání vlažně. Domácí Phoenix zvolil taktiku zcela opačnou a do svého soupeře se pustil s velkou chutí. Výsledkem byly příležitosti Doana a Saprykina, obrana Stars pro tentokrát s největší námahou odolala.

Na začátku 7. minuty se proti pravidlům provinil Mike Comrie a karta se začala obracet. V přesilové hře uchránil puk před dotírajícími soupeři Martin Škoula, Guerin jej poslal de levého rohu Arnottovi a ten vrátil puk mezi kruhy najíždějícímu Guerinovi. Bill poslal puk bez přípravy za Josephova záda – 0:1.

Guerinova střela byla v pořadí třetí střelou na branku domácích. Na tu hostí z Dallasu se jich do prvního gólu sesypalo hned osm, přesto patřilo vedení Hvězdám.

Ve 13. minutě mohl srovnat Mike Comrie, jeho příležitost však Hedberg vykryl.

"Poslední dobou jsem zrovna moc nechytal, tak jsem se snažil být soustředěný. "
Johan Hedberg

Tři góly Kojoty zlomily

Do druhé třetiny vstoupili hosté zcela jinak než do té úvodní.

Hned v 6. minutě seděl na trestné lavici Geoff Sanderson a Niko Kapanen zblízka dorazil do branky Guerinem tečovanou střelu Sergeje Zubova.

Ve druhé třetině byli hráči Phoenixu vyloučeni pouze třikrát, přesto se podařilo hostům vstřelil dva přesilovkové góly. Vyloučení Mika Johnsona a Stevena Reinprechta se totiž vměstnalo do jedné minuty. Následnou přesilovku 5 na 3 využil po Lehtinenově bleskové přihrávce Brenden Morrow, jenž byl před brankovištěm zcela neatakován.

Čtvrtý úder potácejícímu soupeři zasadil opět Niko Kapanen. V samotném závěru třetiny vybojovali hosté ve vlastním pásmu kotouč, načež se vydali do rychlého protiútoku. Do útočné třetiny zavezl puk Kapanen, po jeho příhře střílel Jason Arnott a puk se odrazil přímo ke Kapanenovi, pro něhož nebyl problém poslat jej do sítě.

"Máme rádi Nikovu hru, i když nestřílí branky, natož pak když nějakou vstřelí. Uvidíte, jak bude na olympiádě důležitý pro finský tým. "

Kapanen kompletuje hattrick

V polovině třetí třetiny potrestal vyloučení Jokinena Geoff Sanderson. Jeho střela z pravého kruhu zazvonila o tyč a skončila v síti, Hedberg neměl šanci. Před brankou clonící Steve Gainey odvedl svou práci výborně, Hedberg viděl puk až za svými zády.

Phoenix ovšem na snížení ani zvrat ve vývoji zápasu neměl, Sanderson zůstal v listině střelců zcela osamocen.

To Dallas přidal ještě jednu trefu navíc. Ve vlastním oslabení ujela do rychlého brejku dvojice Hagman – Kapanen a v pohodě hrající Niko udělal to, na co u něj zrovna zvyklí nejsme. Vniknul do útočné třetiny a ještě před kruhy přes bránícího hráče vystřelil – 1:5.

Poprvé v základní části NHL vstřelil Kapanen v jednom zápase víc než jednu branku a hned z toho byl hattrick.

"Je hezké střílet branky. Dokonce jeden vstřelený gól je pro mě úspěchem. Tři góly je něco neuvěřitelného, byl to bezesporu můj den."