7. 2. 06 Curtis Sanford zastavil sérii Stars  R. Štolpa

St. Louis – Dallas 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)

Dean McAmmond právě otevřel skóre
(Autor – AP Photo/James A. Finley)

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Celkem pětkrát v posledních šesti zápasech dospěl zápas Dallasu do prodloužení a čtyřikrát dokázali Stars nakonec zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Na popáté to již nevyšlo.

Nudu ukončil McAmmond

Pokud jste si dělali při poslechu game rádia poznámky, muselo jich být z první třetiny hodně málo.

Co se zajímavostí týče, Daley zlomil hned v prvním střídání zápasu hokejku. Pokud budeme mluvit o šancích Dallasu, zastavíme se pouze u teče Anttiho Mietinena, Sanford byl ale pozorný.

O to nejzajímavější z první třetiny se postarali domácí hráči.

Na konci 18. minuty potáhl puk Lee Stempniak z pravého křídla na levé a následně puk na pravé křídlo vrátil. V mezikruží si Zubov s Robidasem hlídali Orzságha, jenž puk pouze propustil na volného McAmmonda. Dean měl spoustu času na to, aby poslal kotouč rovnou do šibenice – 1:0.

Ott nedal, Országh ho potrestal

Stars nastoupili do druhé třetiny povzbuzeni nepříznivým stavem, přesilovou hrou a vývoj utkání otočili. V přesilovce se jim sice skórovat nepodařilo, ale ve 3. minutě našel perfektní přihrávkou Mathias Tjärnqvist na kruhu volného Klemma, jehož dělovku zastavila až síť, srovnáno 1:1.

Na konci 5. minuty šel Dallas v přesilovce do vedení. Morrowovu překvapivou příhru zpoza branky poslal Arnott bleskově mezi Sanfordovy betony.

Rozhodující chvíle celého zápasu přišly v 16. minutě. Stars hráli oslabení a v přečíslení dva na jednoho se valili na domácí branku. Barnes přesně přihrál, Ott však při svém pokusu o blafák nezvedl puk a Sanford jeho šanci zneškodnil.

Vyražený puk získali Blues, uháněli na Turcovu branku a na světě bylo rázem přečíslení pět na dva, které domácí proměnili, Országh vyrovnal na 2:2.

Dallas mohl zápas definitivně rozhodnout, namísto toho však přišel nejen o vedení, ale po minutě dokonce prohrával.

St. Louis předvedlo další rychlou akci, střelu Dallase Drakea dorazil do sítě Mike Glumac, pro něhož to byl první gól v NHL.

Dallas ještě zkusil do konce třetiny srovnat. Jokinenova střela v přesilovce skončila na tyči a Modanův pokus zneškodnil výborný Curtis Sanford.

Lehtinen vyrovnává

Ve třetí třetině se Dallas měl snažit srovnat, ale popravdě mu to moc nešlo.

Ve 3. minutě mohl definitivně rozhodnout Petr Čajánek, jeho střelu ale Turco nakonec přikryl. Neposedný puk krotil jako horký brambor, přesto se mu jej nakonec zkrotit podařilo.

V 5. minutě zatáhl puk do třetiny St. Louis Modano, křižnou přihrávkou našel Jokinena, jenž z první vrátil mezi kruhy na Lehtinena. Na Jereho zívala prázdná branka a bylo vyrovnáno – 3:3.

Barret Jackman rozhodl

Ve 3. minutě prodloužení zatáhli domácí kotouč do útočného pásma, Tkachuk našel najíždějícího obránce Barreta Jackmana a jeho střela přinesla domácím bodík navíc. St. Louis po zásluze zvítězilo.

• Brenden Morrow – 24:42 min, +0, (0+1)
  • Martin Škoula – 22:04 min, +1, (0+0)