Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 4. 2. 08 Lesk a bída Sazka arény  D. Brunclík

Tak včera jsem se byl podívat na ten skvost, na Sazka arénu. Přesněji řečeno na zápas Slavia-Zlín. Tady jsou moje dojmy:

Zvenku není ta hala nijak zvlášť architektonicky zajímavá, slyšel jsem mnohé o samonosné střeše, atd., ale celkově to sice vypadá celkem dobře, ale žádný zázrak architektury to tedy není. Hodnocení vnějšku nechám na každém z Vás. Pro mě OK, ale nic víc. Žádná bomba. Při vstupu jsme museli procházet takovou tou uličkou doleva, doprava, a pořád dokola, která má ty lidi trošku zdržet, aby se u vchodu nevytvořil hrozen. Vzhledem k tomu, že těch vchodů je tam několik a vzhledem k počtu návštěvníků, to bylo opatření zcela zbytečné. Pak následovalo projití bezpečnostním rámem a osobní prohlídka. Do haly není povoleno vnášet pití. Fast foody tak mají tržbu.

Sazka aréna je velká, samá občerstvení a záchody. Na záchodech se tak nemusí čekat. Na občerstvení ano, i při menším množství lidí v hale, a to tam těch občerstvení jsou desítky. Byl tu i obchod se suvenýry. Kavárny nejsou nijak zajímavě vyzdobené, připadal jsem si jako na zahrádce nějaké restaurace a ne v interiéru haly. Všude byly totiž jen nerezové stoly a hliníkové židle, nikde na stěnách skoro žádná dekorace pro zpestření. Vše hrozně strohé. Záchodky parádní, vše obloženo červeným, bílým a šedým obkladem. Holt Slavia. Na promenádě s občerstveními a záchodky byl po první třetině už celkem smrad ze smažení a podobných věcí. Trošku mě překvapilo, že je to tu jako na západě. Hodně lidí nesledovalo hokej, ale kecali anebo se ládovali jídlem a popíjeli pivko. Hodně lidí chodilo taky pozdě na úvod třetiny. Cena za kafe, pivko, čokoládu, tyčinky (Snickers, Twix a další) a podobné věci, atd. byla 35,- Kč za kus.

Sky boxy jsem bohužel neviděl. My jsme měli sedačky lehce napravo od středu, zhruba uprostřed (sektor 110). Seděli jsme tedy zhruba nad kruhem. Kluziště je neskutečně úzké, myslím, že ani NHL snad nemá tak úzká kluziště. Mezi koncem kruhu a mantinelem nebyl žádný prostor. Myslím, že tohle je až moc úzké. Jinak sedačky byly polstrované. Byly tu však dva problémy. První byl ten, že na nohy tu nebylo skoro žádné místo. Permanentně jsem narážel koleny do sedaček přede mnou. Tedy nic moc. Navíc područky nebyly polstrované a byla v nich díra na drink, což bylo pro ruce značně nepohodlné. Takže sezení měkké, ale nic extra. Ještě podotknu, že lístek stál 250,- Kč, což nebyl rozhodně ten nejlacinější, ten stál myslím 170,- Kč.

Jinak takový ten blikající pás kolem dokola kluziště (mezi diváky ve spodní části a sky boxy) je parádní, to se mi velmi líbí, kostka nad ledem super (i když na tu v Dallasu to nemá). Ale v Česku je určitě nejlepší. Pořádně ostrá. Chlapík, co představoval hráče nic moc, i takový ten chlápek, co lidem servíroval informace o různých akcích a měl diváky dostávat do varu občasnými řečmi, taky poslabší, navíc krajně nesympatickej, vypadal jako Pepa Vojtek z Kabátu s trochou odbarvení a jemnou trvalou. Fuj. A byl všechno, jen ne vtipnej. Po celou dobu se na kostce něco dělo. A přiznám se, že i obyčejný kraviny mě bavily. To když třeba ukazovali dvojice, co se měli líbat anebo, když namísto hlavy Vašeho souseda se na kostce objevila hlava třeba Karla Gotta nebo Pamely Anderson. Pak ta hlava zmizela a všichni mohli vidět, kdo tam skutečně sedí. Dobré zpestření. Muzika občas dobrá, občas nudná a blbá. Zvuk byl moc dobrej. Ta střecha vypadala s tou kostkou fakt famózně. Program byl taky dobrý a byl zdarma.

Úroveň zápasu katastrofální. Hlavně ze strany Slávie. Trošku začali hrát až ve 3/3, ale to hlavně díky PP. Ale jim už skoro o nic nešlo. Zlínu v podstatě taky ne, jejich šance jsou minimální, spíš teoretické. Byl to jeden z nejhorších zápasů, které jsem u nás viděl. Ve 3/3 Slávii pomohl rozhodčí, když pískl nafilmovaný pád, z PP pak Novák dal na 1:0. Před tím měl velkou šanci Leška, když jel sám na Svobodu, ale dlouho čekal a nechal se dojet bekem, ten ho trošku zfauloval a tak to dal vedle. Raději se k zápasu nebudu moc vyjadřovat. Jednoduše: k zblití.

Jinak atmosféra na stadiónu slabá. „Kotel“ byl celkem malý, málo výrazný a už vůbec ne nápaditý. Doslova ostudou je pro 1,2 milionu velké město počet návštěvníků zápasu. Ten byl něco přes 4600 lidí. To je v Brně minimální návštěva na první ligu ve všední den, když přijede Šumperk. O víkendu se pod 5 tisíc nedostaneme, ani když dojede Šumperk. Překvapilo mě, že hodně lidí i mimo sektor hostí mělo dresy Zlína anebo mu fandili.

Našinci chodili hlavně v dresech, většinou jiné „doplňky“ neměli. Těch pár kotelníků ano, ale ostatní lidi ne. Jen ty dresy. Šály, čepice či jiné oblečení ve slávistických barvách tu moc vidět nebylo.

Perlička. Vedle mě si sedli dva kluci, co se přišli pobavit hokejem. Jeden byl z Chomutova, druhý z Pardubic. Asi nefandili vyloženě žádnému týmu, později ale začali spíše fandit Zlínu, tedy alespoň jsem měl ten dojem. Legrační bylo, že ihned poté, co jsme se my usadili, tak přišli tihle dva a ten z Pardubek si oblékl dres Atlanty. Já na něho koukl a řekl jsem mu, že musím zakontrovat. A oblékl jsem se do dresu Stars. Pak jsme pokecali o NHL, o Atlantě, atd. Kluci v pohodě.

Celkově tedy lze říct, že hala je OK, na naše poměry špička (i když jsem osobně nebyl v Pardubicích, ČB či Liberci). Je to prostě hala, dobrá hala, ale chtělo by to ještě vychytat mouchy. Vylepšit lze spoustu věcí.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist