Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 2. 2. 09 Jaká je situace před uzávěrkou přestupů na západě?  D. Brunclík

Mlha se začíná pomalu, ale jistě, rozpouštět. Již brzy bude nad Slunce jasné, kdo se bude zbavovat hráčů a připravovat se pomalu na další sezónu a kdo bude před uzávěrkou přestupů posilovat. Tady je můj pohled na věc.

Blues

Blues jsou bez šance. Paul Kariya si to určitě užívá, když dal Blues přednost před Dallasem. Mohl nastupovat s Richardsem ve formaci a hrát každý rok playoff. My jsme se zase mohli vyhnout nákupu Averyho. Mohly na tom vydělat obě strany. Takto na tom obě strany prodělaly, tedy pokud Kariyovi nejsou milejší peníze, které v St. Louis bere, v Dallasu by totiž tolik nedostal. Blues tedy zazní v St. Louis i po této sezóně. Od dob Prongera a MacInnise uplynulo už hodně vody a fanoušci tohoto celkem sympatického klubu zažívají poměrně krušné období. A to navzdory nečekané produkci některých hráčů – Crombeen, Berglund, Winchester, Perron, Backes, atd. Uvidíme, jak si povede Doug Armstrong.

Predators

Stačilo, aby nějakou dobu chybělo pár hráčů a hodně se postupové osmičce vzdálili. A to poměrně rychle. Přitom ještě nedávno byli na dostřel a před tím dokonce i v postupové osmičce. Hodně chyběl Arnott. Navíc exdallaský Dan Ellis nemá tu formu z předešlých let. Mnozí už loni poukazovali na to, že jeho hvězda bude zářit jen krátkou dobu, že to není TOP gólman. Nemýlili se. Šance na postup tu je, ale je až příliš malá.

Avalanche

Colorado je po stávce v NHL úplně mimo a momentálně je to jeden z nejslabších týmů Západní konference. Stačí, aby chyběl Sakic a jsou vyřízení. Smyth není tak dominantní, jak se čekalo (i když Avs táhne), navíc odešel i Brunnette, ten chybí hodně. Avs dlouhodobě neřeší největší slabinu svého týmu – brankáře. Na to doplácí rok co rok. To tak vypadá, že Francois Giguere to v Coloradu řídí ve prospěch Stars a ne Avs. Opět bude mít v létě hodně času přemýšlet, více než 4 měsíce. Šance na postup tu je, ale velmi malá. Stíhací jízdu provedli i loňský rok. A myslím, že i ten rok před tím. Jak to dopadne letos? Bude mohutný finiš stačit?

Kings

Rok co rok stejná písnička. A rok co rok stejně obehraná. Letos zaznamenali KIngs určité zlepšení, hodně tomu pomohl příchod některých hráčů, zejména Quincyho, nicméně ani tento rok to na playoff stačit nebude. Kings totiž hrají většinu zbývajících zápasů venku, kde se jim moc nedaří. V létě tak mohou zase přebudovat kádr. Zřejmě půjde pryč Frolov a někteří další hráči. Problémem je, podobně jako u Avs, gólman. A taky obrana. Kyle Quincey jaro nedělá.

Shrnutí a tip na postup

První čtyřka je jasná, to by musela některý z těchto týmů postihnout krize podobná současné krizi Vancouveru. Což ale nečekám. San Jose, Detroit, Calgary a Chicago playoff udělají. Speciálně Chicagu to hodně přeji, po těch hubených letech zapříčiněných špatným vlastníkem a přestupovou politikou klubu. Nemastné výsledky mají kromě Canucks a Red Wings i Coyotes, Ducks a ani Wild nemají v poslední době zrovna stabilní výsledky.

Týmy jsou tedy rozdělené v podstatě po čtyřech. Čtyři týmy mají playoff téměř jisté, další čtyři v něm momentálně jsou, ale příští týden být nemusí, další tři v něm nejsou, ale příští týden být mohou a další čtyři už mají pravděpodobně smůlu a mohou se chystat na další sezónu. Osud osmi týmů je tedy podle mého názoru už daný, i když chleba se bude lámat až první týden v březnu (4. března), kdy se kluby budou muset rozhodnout, jak dál. Uzávěrka přestupů udělá v mnohém jasno.

Můj tip na postupovou osmičku: San Jose, Detroit, Calgary, Chicago, Dallas, Anaheim, Vancouver a Minnesota.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist