Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 3. 2. 09 Jaká je situace před uzávěrkou přestupů na východě?  D. Brunclík

Ve Východní konferenci je situace přehlednější než v té Západní, neboť týmy nejsou tak vyrovnané jako na západě. Na východě už je o osudu některých týmů jasno i několik týdnů či měsíců. I zde je však řada týmů, které si to mezi sebou rozdají o postup.

Islanders

Islanders jsou v krizi. Nemají kvalitní hráče a i když se třeba Doug Weight rozehrál a pravidelně boduje, na postup do playoff to nestačí. Problémem jsou i častá zranění brankářské jedničky DiPietra.

Thrashers

Thrashers jsou jasným příkladem vrcholného diletantství. Za jedno playoff, ve kterém odehráli jen 4 zápasy, obětovali řadu mladých hráčů, nyní nemají ani ony posily, ani ony mladé hráče, ani drafty. V jejich případě jsou i ty drafty s otazníkem, neboť když se podíváte na to, jak vysoko Thrashers rok co rok draftovali a kolik kvalitních hráčů si vybrali, tak je ta bilance poměrně tristní.

Senators

Ottawa se trápí. Kádr, který před pár roky bojoval ve finále Stanley Cupu se pomalu rozpadá. Někteří odešli a jejich náhrady nejsou tak kvalitní. Jiní se zase herně trápí. Situaci určitě nepomáhá časté střídání trenérů. Hlavním problémem je post brankáře, od toho se vše odvíjí. V Ottawě budou mít o čem přemýšlet.

Lightning

Před sezónou vzbudili Lightning velké očekávání. Získali velké množství kvalitních hráčů, napumpovali do klubu potřebné peníze a některé zásadní změny udělali už v loňské sezóně. To se týká především postu brankářské jedničky, kterou mají obsazenou velmi slušně. S odstupem času se ukazuje, že onen boom přes léto byl nesmyslný. Není možné obměnit více než polovinu týmu a čekat, že tým bude šlapat. Změny navíc pokračovaly i v průběhu letošní sezóny. A došlo i na změnu trenéra. Myslím, že na podzim bude tým Blesků vypadat zase o něco jinak. A myslím, že ty změny nebudou kosmetické.

Maple Leafs

Co dodat. Opět se fandové v Torontu nedočkají Stanley Cupu. A dokonce ani playoff. Nového trenéra a nového generálního manažera čeká velký kus práce. Tyto dvě funkce byli obsazeny kvalitními profesionály, přebudovat kádr ale chce čas. Velké změny na obzoru. Trenér a GM zůstanou, důležité bude především vyřešit otázku brankáře a útoku. Obrana vypadá z týmu Leafs nejlépe, nicméně i jí se změny budou týkat. Uvidíme, jestli zůstane Tomáš Kaberle nebo Pavel Kubina.

Penguins

Velké vystřízlivění panuje v Pittsburghu. Pens padali a padali až se dostali za postupovou osmičku. Ústup ze slávy zaznamenal gólman Fleury, trápí se i řada dalších hráčů, například Miro Šatan. Snažení Malkina a Crosbyho na plyoff zatím nestačí. Určitě se ale Penguins o playoff ještě poperou.

Panthers

Letos dali dohromady velmi kvalitní obranu, mají dobré gólmany a překvapivě ožili i někteří hráči v útoku, od kterých se to zrovna moc nečekalo. Ve velké formě hraje třeba Radek Dvořák. Po dlouhé době mají Panthers opět šanci na playoff, a to navzdory tomu, že někteří říkali, že výměnou Jokinena Panthers ztratí. Nestalo se a Panthers hrají nejlépe za posledních několik let. Na playoff však musí ještě přidat, i když jejich momentální forma nasvědčuje tomu, že by to letos mohlo na playoff stačit.

Shrnutí a tip na postup

Od prvního do šestého místa je situace jasná. Tyto týmy playoff udělají. O dvě poslední příčky se poperou čtyři týmy. Rozhodne aktuální forma a marodka toho či onoho týmu.

Playoff si podle mého názoru zahrají tyto týmy: Boston, Washington, New Jersey, Montreal, Philadelhia, New York Rangers, Buffalo a Pittsbutgh.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist