Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 12. 4. 04 Druhý zápas  Meky

Druhý zápas v Denveru se lišil od toho prvního jen velmi málo. Dallas se sice dokázal dostat do vedení, ale výsledný efekt byl stejný jako v prvním zápase. Colorado dokázalo během necelých dvou minut srovnat a do konce první třetiny otočilo vývoj utkání ve svůj prospěch. Oby dva góly vsítili domácí v přesilových hrách.

Ve druhé třetině přidali domácí další dva góly, z nichž jeden dokonce v oslabení. Dallas sice vstřelil druhou branku, ale Colorado již utkání s přehledem kontrolovalo. Ve třetí třetině pak domácí vedení ještě pojistili pátým gólem, jak jinak než z přesilové hry.

Colorado dominuje

Když si oba zápasy podtrhneme a sečteme, vychází nám několik zajímavých skutečností. Colorado jednoznačně dominuje. Dallas se mu nedokáže v žádné disciplíně přiblížit natož pak vyrovnat nebo jej dokonce předčít. Colorado je v ofenzivě dostatečně produktivní, v defenzivě chybuje velice málo a v brance má výborného Aebischera.

Speciální formace

Nejmarkantnější je však převaha Avalanche při hře v oslabení a zejména pak v přesilové hře. Hejduk, Forsberg, Tanguay nebo třeba Sakic si v přesilovkách vytvářejí šance jak na běžícím páse a dokáží je proměňovat. Naproti tomu Dallas vstřelil v přesilovce jediný gól a to po brejku dva na jednoho, kterému předcházela chyba Stars a protiútok Colorada 3 na 2. Na nápadité kombinace zakončené střelou nebo důrazem před brankou čekáme zatím od Dallasu marně.

Slabá defenzíva

Připočtěme slabou a před brankou trestuhodně nedůslednou obranu, z které nadevše vyčnívá do nebe volající forma Richarda Matvichuka. Matty byl v posledních čtyřech zápasech u dvanácti z celkem patnácti inkasovaných branek.

Dallas musí hodně přidat

Pokud chce Dallas proti Coloradu uspět, musí podat výkon na hranici svých možností. Potřebuje bodový příspěvek od všech ofenzivních řad a bezchybnou hru těch defenzivních. Tohle vše musí být podpořeno skvělým gólmanem. S výjimkou brankáře, který jediný snese v posledních dvou zápasech přísnější měřítka, jsme se ničeho takového od Dallasu nedočkali. Pokud se to honem rychle nezmění, postoupí Colorado do druhého kola ve velmi hladce čtyřech zápasech…

Série se stěhuje do Dallasu, kde se utkání číslo 3. odehraje 12. dubna.

Weblog

Předchozí - První zápas
Následující - Komentáře v lepším stylu

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist