Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 5. 5. 04 Brenden Morrow si podal Špačka  Meky

Určitě jste se všichni dívali na zápas s Kanadou, ve kterém čeští hokejisté zvítězili 6:2. Brenden Morrow se předvedl nejen důraznou hrou u mantinelů, nejen nepříjemným cloněním před brankou a neustálým obtěžováním Tomáše Vokouna, ale především velmi tvrdým zákrokem na Špačka.

Jaroslav Špaček, do té chvíle zřejmě náš nejlepší obránce na turnaji, musel opustit hřiště za pomoci svých spoluhráčů a s velmi bolestivou grimasou v obličeji. Brenden Morrow mu při svém hitu poranil koleno. Špaček se podle českých médií vrátí do hry už po zápase s USA. To samozřejmě za předpokladu, že český tým přes velmi nepříjemné Američany postoupí.

Já však v takhle brzký návrat Špačka na led nevěřím. I kdyby se vrátil, nebyl by jeho stav ani zdaleka stoprocentní a to jak zdravotní handicap může být limitující předvádí Martin Havlát. Od něho jsem čekal o dost lepší výkony, ale silná viróza budiž mu dostatečnou omluvou. Ztratit 5 kg na váze je opravdu velmi mnoho.

Udělal by tohle Morrow i v NHL?

Morrowa mám pro jeho hru v NHL rád. Nikoho se nebojí, nevynechá jediný osobní souboj, hraje dobře u mantinelu a zejména je výborný před brankou. Jakoby se tam doslova narodil. Bojovník s velkým srdíčkem. Hráč, kterého by uvítal ve svém týmu kde kdo. Když Dallas chce trejdovat, všichni chtějí Morrowa.

Stále se ale ptám, proč takovýhle zákrok nepředvedl v play – off v sérii proti Coloradu? V době, kdy to jeho tým nejvíce potřeboval. Proč předvedl tento zákrok v zápase, ve kterém v podstatě o nic nešlo? A dovolil by si vůbec takový zákrok v NHL? Myslím že ano. Ale zřejmě ještě není tak vyzrálým hráčem, aby ze sebe dokázal dostat to nejlepší v těch nejdůležitějších zápasech. Zřejmě ještě nedorostl velikosti těch velkých osobností, mezi které můžeme zařadit třeba jeho tchána Guy Carbonneaua.

A doroste vůbec Brenden Morrow někdy? Nebo si stále bude takovéto zákroky schovávat na bezvýznamné zápasy?

Weblog

Předchozí - Niko Kapanen on IIHF World Championship
Následující - Nová verze Stars cz

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist