Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 27. 6. 08 Bilancování sezóny 2007/2008 – část třetí  D. Brunclík

Poslední část našeho hodnocení je věnována útočníkům.

Útok

Útok byl v podstatě daný hned od počátku sezóny, čekalo se sice, že Stars posílí o nějakého dobrého střelce, ale nakonec díky přemrštěným cenám na trhu s volnými hráči to dopadlo tak, že si Stars nechali místo pod platovým stropem až na posilu před uzávěrku přestupů. Rozhodli se tak raději neobětovat svou budoucnost jen kvůli tomu, aby provedli nějakou změnu za každou cenu. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Možná to byla i jakási znouzectnost, neboť i generální manažer Doug Armstrong se snažil tým posílit. To se mu ale nepovedlo a zřejmě i to byl důvod, proč byl po rozpačitém startu nahrazen dvojicí Hull-Jackson. Ti se okamžitě zbavili řízného Todda Fedoruka a dali více prostoru mladším hráčům jako je třeba Conner a Eriksson. Před uzávěrkou přestupů nakonec přece jen přišla výměna roku. Dallas získal Brada Richardse, naopak Jeff Halpern a Jussi Jokinen odešli. Sehrávání s novými spoluhráči trvalo hodně dlouho, v podstatě k němu docházelo hlavně v playoff. Jokinen byl jedním z nejslabších článků kádru Stars, proto je jeho odchod v podstatě dobrou zprávou. Odchod Jeffa Halperna musel bolet snad každého fandu Stars. Srdcaři jako on, kteří dokáží v playoff rozhodovat zápasy, nerostou na stromech. Jeho schopnosti tvořit jsou ale přece jenom velmi omezené. Naopak poměrně mladý Brad Richards má před sebou ještě řadu velmi produktivních sezón. Je nad Slunce jasné, že se v následující sezóně bude cítit v Dallasu zase o něco lépe a lze od něj očekávat podobný vzestup, který letos zaznamenal Mike Ribeiro. Mnohé předvedl už v letošním playoff, nicméně přece jen se od něj asi čekalo víc branek.

Velké množství hráčů si vytvořilo osobní rekordy. Mike Ribeiro zářil jak v základní části, tak v playoff, stejně tak Brenden Morrow. Dobrou sezónu má za sebou Mike Modano, Stu Barnes či Jere Lehtinen. Stu Barnes se ukázal být velmi důležitým hráčem. Jednak umí rozhodnout klíčový zápas a jednak je takovým tmelem týmu. Niklas Hagman překvapil střeleckou potencí v základní části, v playoff ale totálně vyhořel, i když je třeba podotknout, že již nedostával tolik prostoru na ledě. Šancí na to skórovat měl ale i tak hodně. Vydařenou sezónu má za sebou také Steve Ott. Konečně ukázal, proč ho Stars draftovali tak vysoko. Lépe řečeno dokázal, že Hvězdy svou volbu v prvním kole draftu nevyhodily jen tak z okna.

Konec sezóny, tedy zejména playoff, vyšel i Joelu Lundqvistovi, Toby Petersenovi a Loui Erikssonovi. Ten ukázal svůj potenciál, v příští sezóně by měl přidat zase o něco více bodíků a hlavně větší vyrovnanost výkonů. Jeho spojení s Richardsem však otevírá až nečekané možnosti rozvinutí talentu.

Největší zlepšení zaznamenal bezpochyby Mike Ribeiro. Jemu tak patří vzhledem k výkonům, výši jeho smlouvy a dopadu na tým titul nejlepšího útočníka uplynulé sezóny. Bez Brendena Morrowa by to ale stěží dokázal. Ten byl nejlepším hráčem Stars v playoff. Ribeiro ale dominoval základní části.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist