Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 23. 6. 08 Bilancování sezóny 2007/2008 – část první  D. Brunclík

Máme za sebou další ročník NHL, emoce odezněly, můžeme se tak v klidu pustit do bilancování uplynulé sezóny.

Splnit cíl, tedy vyhrát Stanley Cup, se nepodařilo, nicméně i tak bych letošní sezónu ohodnotil jako úspěšnou. Důvodů je hned několik. Základní část byla celkem dobrá, podařilo se do týmu začlenit hned několik mladých hráčů, velké množství hráčů prožilo svou životní sezónu, kádr se zkvalitnil a výkon v playoff šel zase o něco nahoru. Stars navíc nestačili jen na pozdějšího vítěze nejprestižnější hokejové trofeje na světě.

První díl tohoto hodnocení je zaměřený na trenéry a brankáře. Druhý díl se bude věnovat obraně a třetí díl útočníkům.

Trenéři a vedení

Trenér Dave Tippett zraje jako to nejlepší francouzské víno. Rok od roku se zlepšuje a konečně je to vidět i na výsledcích týmu v playoff. Přes první kolo playoff totiž přešel poprvé po pěti letech.

Tippett sklízí řadu poklon od ostatních trenérů a i od některých novinářů. Památný je výrok, který zazněl po vítězném zápase s Minnesotou, kdy komentátor zámořské televize zkonstatoval, že Jacques Lemaire byl „přelamairován“ (outlamaired) Davem Tippettem. Velmi pochvalně se o Daveu Tippettovi veřejně vyjadřuje například i Wayne Gretzky.

Nikdo si nezasloužil letošní úspěšné tažení v playoff více než Dave Tippett, který si za poslední roky musel vyslechnout a vytrpět řadu narážek a poznámek, a to zejména ze strany netrpělivých fanoušků, ale i některých novinářů. Rozhodně se dá říci, že umlčel řadu svých kritiků, neboť dosud na něj bylo nahlíženo pouze jako na trenéra, který v základní části odvede dobrou práci, ale v playoff ne a ne uspět. Po letošní sezóně tak bude moci pracovat opět s větším klidem. Pravděpodobně mu bude prodloužena stávající smlouva, takže v Dallasu zůstane i v dalších letech.

Jeho asistenti odvedli také dobrou práci, dohromady vytvořili dobrý tým. Ten byl navíc před sezónou vhodně doplněn o Davea Taylora. Brett Hull i Les Jackson dostali nové funkce, to vše bylo ku prospěchu týmu. A především ku prospěchu výsledků týmu.

Po vyhození generálního manažera Douga Armstronga a jeho nahrazení Brettem Hullem a Lesem Jacksonem byl cítit určitý pocit uvolnění, a to jak mezi některými hráči, tak mezi trenéry. Například Mike Modano začal hrát o něco lépe, stejně tak i další hráči. Řada hráčů dostala později nové smlouvy, obdobně i kompletní trenérská sestava. Klid na práci tedy evidentně přinesl své ovoce.

Stars potřebovali závan čerstvého vzduchu i v oblasti marketingu. Z tohoto důvodu nahradil dosavadního prezidenta Jima Litese Jeff Cogen. A byla to opět změna k lepšímu. Uvidíme, jak se tato změna projeví v příští sezóně, zejména v návštěvnosti domácích zápasů.

Gólmani

Podle očekávání byla zátěž v playoff výhradně na Marty Turcovi. Johan Holmqvist tedy šanci nedostal. Obdobně tomu bylo i v základní části. V první půlce sezóny sice ještě chytal Mike Smith, ale po jeho výměně do Tampy bylo definitivně jasno o tom, kdo je a bude týmovou jedničkou. Vedení vložilo důvěru do Marty Turca a ten se mu za ni odvděčil kvalitními výkony, zejména v playoff. Potvrdil, že výkony z loňského playoff tak nebyly náhodné. Zřejmě se mu tak již natrvalo podařilo umlčet všechny kritiky, že není gólmanem pro playoff. Dva roky po sobě podávat v playoff velmi dobré výkony, to už není náhoda.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist