Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 5. 3. 07 A jak posílily týmy na východě?  D. Brunclík

Jak zahýbala uzávěrka přestupů s týmy ve Východní konferenci?

Velké množství týmů z Východní konference mělo již před uzávěrkou přestupů napjaté rozpočty, proto neudělaly žádné anebo jen velmi malé výměny. Byly však i výjimky. No, posuďte sami.

New Jersey

New Jersey provedlo jen malé množství bezvýznamných výměn. Příčinou byl už tak napjatý rozpočet. Výměna Alexandra Koroljuka do San Jose byla kvůli jeho neochotě hrát letos v NHL zrušena. Ze známějších jmen odešel jen David Hale. Devils věří současnému kádru a vzhledem k neustálému nárůstu formy se raději rozhodli žádné velké změny nedělat. Nutno podotknout, že to byla do značné míry znouzectnost, protože rozpočet klubu by stejně umožnil jen rovnocennou výměnu.

Tampa Bay

Tampa také nebyla na trhu příliš aktivní. Jednak mají napjatý rozpočet a jednak se jim v posledních týdnech a měsících daří. Posilou do obrany je anaheimský Shane O'Brien.

Pittsburgh

Pens potřebovali zejména přitvrdit. To obstarají veteráni Gary Roberts a Georges Laraque. Oba jsou letos v celkem dobré formě, daří se jim i pravidelně bodovat. Pojistkou obranných řad je Joel Kwiatkowski.

Buffalo

Napjatý rozpočet Buffala ani neumožňoval žádné velké změny, přesto se Sabres k několika výměnám odhodlali. Útok posílil Dainius Zubrus, naopak odešel Jiří Novotný. Sabres vyměnili brankářskou dvojku Martina Birona, náhradou za něj má být Ty Conklin. Je tedy jasné, že útok byl posílen, ale v brankovišti Sabres oslabili. Nezbývá jim nic jiného než doufat, že Ryan Miller zůstane na playoff zdravý. Jeden špičkový gólman ale zpravidla stačí.

Ottawa

Ottawa získala hlavní posilu již před pár týdny, kdy z Phoenixu přišel Mike Comrie. Před uzávěrkou přestupů měnili opět s Coyotes, posílili o Olega Saprykina.

Toronto

Maple Leafs v poslední době hrají celkem dobře, raději tedy do kádru moc nezasahovali. Rozpočet by jim však větší výměny ani nedovolil. Posilou je Yanic Perreault, který letos hraje ve slušné formě.

Montreal

Kdo čekal, že Montreal udělá pár výměn, aby posílil na postu brankáře a na pozici centra, musel být zklamán. Ačkoli měli Habs v rozpočtu finanční prostředky na posílení kádru, nakonec žádnou posilu nezískali. Naopak odešel spolehlivý obránce Craig Rivet. Že by už nevěřili v postup do playoff? Anebo nechtěli obětovat mladé hráče?

NY Rangers

Sean Avery v New Yorku pravidelně boduje, navíc přidává i své tradiční zbraně. Posilou obrany je Paul Mara, který nahradil Aarona Warda, kterému se v New Yorku příliš nedařilo a který dostane další šanci v Bostonu. Tým opustil Adam Hall a Pascal Dupuis. Rangers v postup do playoff příliš nevěří a podle toho také vypadala jejich přestupová politika.

Atlanta

Letos dobře hrající Atlanta má v posledních týdnech velké problémy a tak se její generální manažer rozhodl zakročit. Tak trochu se dá říci, že začal panikařit. Atlanta totiž nemá zkušenosti z playoff, natož pak s posilováním kádru před uzávěrkou přestupů. Thrashers totiž každý rok stáli na druhé straně barikády. Útočnou hru podpoří Eric Belanger, Pascal Dupuis a Keith Tkachuk. Obraně vypomůže veterán Alexej Žitnik. Ze základního kádru odešel jen útočník Glen Metropolit. Cena, kterou však Thrashers zejména za Tkachuka zaplatili, byla hodně vysoká.

Carolina

Canes již dříve zacelili díru v obraně, když vyměnili Kevyna Adamse do Phoenixu za Dennise Seidenberga. Před uzávěrkou přestupů získali ještě dvě slušné posily do útoku. Na místo činu se vrací Josef Vašíček, přišel i cestovatel Anson Carter.

NY Islanders

Islanders chtějí po delší době do playoff a podle toho se také chovali. Obranu posílil Marc-Andre Bergeron, útok podpoří Richard Zedník a Ryan Smyth. Výměna Ryana Smythe byla zřejmě největší bombou letošní uzávěrky přestupů. Fandové Edmontonu doufali, že jejich nejoblíbenější hráč v Edmontonu zůstane i nadále. Bohužel k prodloužení smlouvy nedošlo a tak se Oilers raději rozhodli Ryana Smythe vyměnit než aby ho v létě nechali odejít bez náhrady.

Boston

Boston se do playoff s největší pravděpodobností nedostane, přesto provedl snad největší množství výměn. Zřejmě se již připravují na další sezónu. No, posuďte sami. Bruins se zbavili hned tří obránců základní sestavy. Odešel Milan Jurčina, Brad Stuart a Paul Mara. Odešli také tři útočníci – Yan Stastny, Wayne Primeau a Brad Boyes. Mezi posilami jsou také tři obránci – Andrew Ference, Aaron Ward a Dennis Wideman. Útočné řady posílí Brandon Bochenski a Chuck Kobasew.

Resumé

Obecně se dá říci, že nejvíce posílili Islanders, Thrashers a Penguins. V případě Bostonu se spíše jedná o přebudování kádru s výhledem pro příští sezónu. A i když se hra Bruins v posledních zápasech hodně zlepšila, do playoff se s největší pravděpodobností nedostanou. Největším překvapením byla výměna Ryana Smythe, ale i Brada Boyese.

Komu však tyto posily přinesou štěstí a kdo naopak jen hloupě vyměnil mladé a nadějné hráče a zbavil se vysokých pozic na draftu, tak na to si ještě budeme muset pár měsíců počkat.

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist