Believe

11. 12. 07 Edmonton na Dallas nestačil, Morrow rozhodol v predĺžení  P. Čižmár

Dallas – Edmonton 5:4 pp (3:2, 1:1, 0:1, 1:0)

Matt Niskanen se raduje po gólu na 2:1. V zápase si připsal i dvě gólové přihrávky
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Vzájomné zápasy Dallasu a Edmontonu vždy sľubujú veľkú drámu, zábavu a miernu zápletku, či už pre fanúšikov alebo samotných hráčov. Určite si každý pamätá spomedzi ostatných zápasov deň, keď Patrik Štefan nedal gól do prázdnej bránky a pár sekúnd pred koncom sa Olejárom podarilo vyrovnať.

Prestrelka na úvod

1. Tretina

Ani tentokrát to nebolo inak, v prvej tretine hráči predviedli prestrelku v rozmedzí necelých piatich minút a napokon nasledovalo dramatické rozuzlenie. Ako gólmani sa predstavili Dwayne Roloson a Marty Turco, na miesto zraneného Lehtinena v Ribeirovej lajne nastúpil Antti Miettinen, ktorý odohral veľmi solídny zápas.

V 5. minúte ako prvý skóroval Gagner, keď jeho spoluhráči využili menší zmätok v dallaskej obrane. Puku sa ujal Nilsson, ktorý našiel svojho spoluhráča v oblasti ľavého kruhu a hostia sa mohli radovať z prvého gólu v zápase. 0:1

O dve minúty neskôr Stars vyrovnali, no nebolo to v presilovke, ktorú dvakrát nevyužili, ale pri hre piati na piatich. Niskanen poslal prihrávku Miettinenovi stojacemu v ľavom kruhu, ten ukázal skvelý prehľad na ľade, keď napokon našiel Ribeira pri opačnej tyčke Rolosonovej bránky a z tejto situácie jednoducho gól padnúť musel. 1:1

O 22 sekúnd Matt Niskanen vystrelil od modrej čiary a vyšlo mu to. Peknú prácu odviedol Jeff Halpern, ktorý tienil pred gólmanom súpera. 2:1

Táto divoká prestrelka sa však neskončila a znovu prišli na rad hostia, konkrétne Dustin Penner v 9. minúte vyhral za bránkou boj o puk, následne vystrelil a jeho strelu si nešťastne vrazil do bránky Stephane Robidas, ktorému sa v poslednom čase tzv. lepí smola na päty. 2:2

O 40 sekúnd sa Jussi Jokinen dostal k odrazenej strele Sergeja Zubova, prihral Modanovi k druhej tyči a Stars získali vedenie. 3:2

"Nebol to tak dôrazný prístup, ako by sa trénerom páčilo, ale hráči miestami predvádzali peknú hru."
trenér Stars Dave Tippett

Roloson už toho mal dosť, pustil 3 góly zo 6 striel a na jeho miesto nastúpil Garon.

Oba tímy vystrelili na bránu osemkrát.

Sergej Zubov skóruje

2. Tretina

Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v jednom okamihu Garon musel chytať delovky od hráčov Stars a v druhom zachránila Marty Turca tyč vlastnej brány.

V 11. minúte Torres od ľavého mantinelu si mohol vďaka nedostatočnému dôrazu domácich premyslieť ďalšiu akciu. Situáciu dobre prečítal Gilbert, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a vyťažil z Torresovej prihrávky maximum, Oilers tak vyrovnali na 3:3.

V 15. minúte sa ujali vedenie opäť Stars. Pri signalizovanom vylúčení Miettinen od ľavého kruhu poslal krížnu prihrávku k Zubovovi stojacemu pri pravom kruhu a Zubov dal svoj prvý gól od 31. októbra. 4:3

Stars prestrieľali Edmonton 11-6.

Shawn Horcoff vyrovnáva

3. Tretina

Edmonton bol v poslednej tretine na strely aktívnejší, prestrieľal Dallas 7-6, a taktiež sa mu podarilo v priebehu tretiny vyrovnať skóre. Stars mali k dispozícii jednu presilovú hru, oponent ani jednu.

V 11. minúte, hneď po tom, čo sa skončila presilová hra Stars, Penner dostal puk spoza Martyho bránky, našiel Horcoffa a tak Olejári vyrovnali.

Brenden Morrow rozhodol

Predĺženie

Stars získali v predĺžení očakávanú presilovku a tú dokázali využiť. Minútu pred koncom Zubov poslal puk pred bránku, kde stál pripravený Brenden Morrow, ten strelu tečoval a Stars sa mohli tešiť z víťazstva po dvoch domácich prehrách. 4:3

"Bol to bláznivý zápas, raz sme boli hore, raz dole. Nanešťastie pre nás sme to nakoniec prehrali."
útočník Oilers Fernando Pisani

V tomto zápase sa mimoriadne darilo sympatickej dvojici Zubov, Niskanen, keď Zubov dal gól a na ďalšie tri prihral, Niskanen si pripísal o jednu asistenciu menej. Miettinen, ktorý sa vrátil po menšej marodke si pripísal dve asistencie. Marty Turco chytil 17 z 21 striel.

"Pre fanúšikov to musel byť vzrušujúci zápas, nebolo to síce z našej strane stopercentné, ale nakoniec sme získali dva body a to sa počíta."
kapitán Stars Brenden Morrow
"Body sme potrebovali a je dobré, že sme sa vrátili na víťazné chodníčky. Brenden Morrow odviedol v predĺžení skvelú prácu a Zubov bol vynikajúci, ako vždy."