21. 11. 06 Obrat nastartoval Smith a Morrow  R. Štolpa

Dallas – Colorado 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Kapitán Brenden Morrow bojuje s Johnnem-Michaelem Lilesem
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Po zápasech, které byly na gólové momenty velmi nuzné a Dallas se hodně natrápil na jeden jediný gól, přišly dva zápasy na východě, v nich Stars vstřelili celkem devět branek. A nejinak tomu bylo i v zápase s Coloradem.

Po prohraném zápase v Carolině dostal namísto Jaroslava Modrého příležitost Jon Klemm.

Góly dávají Svatoš a Morrow – srovnáno 2:2

1. Třetina

Jak už bývá v soubojích Dallas – Colorado zvykem, Lavina se ujala vedení. Už po 19. vteřinách usedl na trestnou lavici Darryl Sydor a Colorado vědělo jak s početní převahou naložit. První šanci sice Turco výborným zákrokem zlikvidoval, z té druhé ale byla branka. Dallas pravda Coloradu trochu pomohl. Zubov ztratil u mantinelu v souboji puk, Sakic ho přisunul Svatošovi jenž se trefil Turcovi mezi betony kde mu puk prošel a došoural se do brány – 0:1.

V 7. minutě Brunette přihrával zpoza brány a Svatoš bez přípravy poslal kotouč přesně k tyči. Hosté vedli o dvě branky a Dallas měnil gólmany. Do branky se postavil Mike Smith a domácí začali konečně bruslit.

"V posledních zápasech neměl Marty dobré statistiky. Po dvou rychlých gólech bylo třeba něco změnit. Někdy může být výměna brankáře tím pravým impulsem. Mike seděl na střídačce a jelikož v posledních zápasech chytal dobře, nebyl důvod jej nenasadit."
Dave Tippett

Druhý Svatošův gól napodobil kapitán Dallasu Brenden Morrow v čase 17:00. Zpoza branky mu nabil Mike Ribeiro a Morrow se nemýlil – 1:2.

V závěru třetiny Stars oplatili hostům využitou přesilovku. Morrow před brankou tak dlouho klepal holí o led, až mu z rohu přihrál Antti Miettinen a Morrow z první poslal kotouč do sítě. Tak trochu mě připomněl Bretta Hulla, vypadal při tom gólu opravdu efektně a rázem se začínalo znovu od začátku.

Brenden Morrow odstoupil

Poprvé v zápase šel Dallas do vedení ve 3. minutě druhé třetiny. Od modré napřáhl Sergej Zubov – 3:2. Zubovova střela je opravdu výstavní, jen kdyby ji častěji používal…..

Zajímavý zápas se dočkal vyrovnání jen o několik minut později. Brunettovu střelu Smith mezi betony neudržel, Milan Hejduk si zkušeně počíhal a puk posunul za brankovou čáru. Nedůsledný Robidas přišel pozdě. Vyrovnáno 3:3.

Druhou třetinu nedohrál pro zranění třísel Brenden Morrow.

Lindros a Miettinen rozhodují zápas

Colorado se do vedení vrátilo na začátku závěrečné části, když na trestné lavici seděl Sergej Zubov. Po Sakicově příhře střílel od modré John Michael Liles. Tvrdá střela skončila za Smithovými zády – 3:4.

V 6. minutě předvedli rychlou akci hosté a na jejím konci byl kapitán Joe Sakic. Jeho střele do horního růžku však vystavil stop semafor Mike Smitha.

Tradiční opory Dallasu ze začátku sezóny nehrály v posledních zápasech zrovna excelentně, spíš naopak. V rozhodujících momentech však zabraly a rozhodly zápas.

Ve 12. minutě uháněl Jokinen, Modano a Lindros do rychlého brejku třech proti dvěma. Jokinen odpoutal pozornost obránců a Mike Modano vymyslel od levého mantinelu skvělou přihrávku před branku na Lindrose, jenž se nemýlil – 4:4.

"Byli jsme zklamaní jeho hrou v posledních zápasech. I Eric nebyl se sebou spokojen. Věděl, že musí hrát lépe a když přišel dnešní zápas, tak opravdu lepší byl."

Rozhodnutí utkání na sebe vzal Antti Miettinen. Ve 14. minutě si vybruslil na osu kluziště, jeho střela byla zblokována, Miettinen ale vytrval a z mezikruží napodruhé už poslal puk za Budajova záda.

V zajímavém utkání tak vyhrál Dallas, když napodobil své první letošní vítězství nad Coloradem. I tentokrát musel dohánět soupeřův náskok a i tentokrát to na Lavinu stačilo.

Zápasy

Předchozí zápas - Eric Staal hlavným aktérom výhry Hurricanes
Následující zápas - Ďalší shutout Mikea Smitha

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile