23. 11. 06 Ďalší shutout Mikea Smitha  P. Čižmár

Dallas – Nashville 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Jeff Halpern střílí vítězný gól
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Po nepresvedčivých výkonoch Marty Turca sa v bráne po štvrtýkrát v sezóne ukázal nováčik Mike Smith a rozhodne nesklamal. Svojím výkonom pomohol k výhre Stars nad Predators 1:0.

Modanov nájazd

1. Třetina

Líder Centrálnej divízie Nashville Predators mal jasný plán, otestovať nováčika v bránke Dallasu. No vďaka výbornej defenzívnej činnosti domácich sa ich plán nezrealizoval podľa predstáv. Mike Smith totiž musel likvidovať len 17 striel.

Najväčšiu šancu v prvej tretine mal Mike Modano, ktorého najprv v úniku zastavil hráč hostí nedovoleným zákrokom a následný pokus z trestného strieľania sa odrazil od tyčky Tomáša Vokouna.

Na druhej strane pomohla Smithovi konštrukcia bránky po strele Paula Kariyu.

Smith a Vokoun

Oba tímy vyslali na súperových brankárov 9 striel. Na trestnú lavicu si šli sadnúť Hagman, Jokinen, Weber a Sullivan, no ani jeden tím presilovku nevyužil.

Brankári si držali čisté kontá. Sydorov pokus zlikvidoval Vokoun a puk do prázdnej bránky sa nepodarilo dostať ani Scottovi Hartnellovi.

Halpernov víťazný gól

Jediný gól zápasu padol v 5. minúte tretej tretiny. Jeff Halpern vkorčuľoval do útočného pásma, našiel Hagmana, ktorého strela minula bránu. Avšak puk sa odrazil od mantinelu na hokejku Halperna, Vokoun nestačil zareagovať a hráč Dallasu zavesil. 1:0

"Halpernova formácia bola základ dnešnej solídnej hry."
Dave Tippett
"Hagman sa vie vždy veľmi rýchlo dostať k hráčovi s pukom, dať prvý hit a dať ostatným spoluhráčom šancu dostať sa k puku a opäť pokračovať v hre. Štefan robí to isté. Je veľmi trpezlivý a predvádza na ľade dobré výkony."
Jeff Halpern

Zápasy

Předchozí zápas - Obrat nastartoval Smith a Morrow
Následující zápas - Přesilovkové noci kraloval Philippe Boucher

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile