8. 10. 06 Morrow dovedl Stars k dalšímu vítězství  R. Štolpa

Dallas – New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Niklas Hagman právě otevřel skóre, gratulovat mu přijíždí Philippe Boucher
(Autor – Getty Images/Brian Bahr)

V prvním domácím zápase nové sezóny čekala na hráče natěšená a vyprodaná hala. Stars neponechali nic náhodě a tak dobře jak zápas začali, tak jej i skončili.

Hagman skóruje v oslabení

1. Třetina

Dallas poslal do vedení ve 12. minutě Niklas Hagman. Na trestné lavici seděl Jeff Halpern, Barnes zavezl puk do útočného pásma, přistrčil jej Boucherovi, který našel na levém kruhu volného Hagmana, jenž zápěstím poslal puk za Brodeurova záda.

Jestli něco Dallas v nové sezóně trápí, pak je to využívání přesilových her. V 16. minutě měli domácí 59 sekund výhodu dokonce dvou mužů v poli, ani tu však využít nedokázali.

Morrow zvyšuje, Zajac odpovídá

V prostřední části zápasu se domácím podařilo vedení zvýšit. Postaral se o to kapitán Brenden Morrow, když z první poslal do sítě Ribeirovu přihrávku zpoza Brodeurovy branky. Mike Ribeiro si za brankou chytře počkal, zamíchal s pukem a přesně přihrál na Morrowovu hůl – 2:0.

V 8. minutě Rassmusen u mantinelu tvrdě atakoval Sergeje Zubova a Trevor Daley se ujal tvrdé odplaty. Rozhodčí mu za ni udělili bonus v podobě dvouminutového trestu navíc. A právě v přesilové hře se hosté dokázali prosadit. Brodeur vyhodil puk, Parise ho sklepl najíždějícímu Brylinovi, jen našel před brankou nekrytého Travise Zajace – 2:1. Pro Zajace to byl první gól v NHL.

Lindros pečetí výsledek svým prvním gólem u Stars

V závěrečné části Turco dvakrát podržel svůj tým, když vychytal šance Scottu Gomezovi i Zachu Parisemu. Na opačné straně pečetil výsledek Erik Lindros.

To zrovna běžela 18. minuta, Morrow zavezl puk za branku, přes Halpernovu hůl se k němu kotouč vrátil. Napodruhé si Morrow vybral mezi kruhy postaveného Lindrose, jenž z první zvýšil na 3:1.

"První dvě třetiny v Coloradu nebyly z naší strany zrovna nejlepší, ale nakonec jsme našli způsob jak vyhrát. Dnešní zápas byl zcela odlišný, všichni poctivě pracovali po celých 60 minut. Drželi jsme puk mimo naši třetinu a to se ukázalo být rozhodující."