6. 10. 06 Úvodný zápas pre Texaské Hviezdy  P. Čižmár

Colorado – Dallas 2:3 pp (2:0, 0:0, 0:2, 0:1)

Darryl Sydor právě střílí vítěznou branku po skvostné Turcově přihrávce
(Autor – AP Photo/Jack Dempsey)

Prvý zápas v novej sezóne a na Dallas čakala nočná mora z uplynulých vyraďovacích bojov o Stanleyho pohár, Colorado Avalanche.

Sakic, Wolski a presilové hry

Veľa nových tvárí sa predstavilo v Dallaskom drese a očakávania boli veľké. Lenže väčší dôvod na radosť mali hráči Colorada, ktorí hostí vo všetkých smeroch prehrávali. Stars sa nevedeli vymaniť z ofenzívneho tlaku Lavín, rýchlostne za svojím súperom nestíhali a tak sa často dopúšťali nedovolených zákrokov. Postupne boli vylúčení Robidas, Halpern, Boucher a Zubov.

V 12. minúte pri presilovke domácich o dvoch hráčov sa skóre prvýkrát zmenilo. Milan Hejduk si nakurčuľoval k bránke Marty Turca, prihrávkou k druhej tyči našiel kapitána Joe Sakica a ten pohodlne zavesil do siete hosťujúceho gólmana. 1:0

Pokračovala presilovka 5 na 4 a po strele Mareka Svatoša a následnej dorážke Wojteka Wolskiho sa mohli Avalanche radovať z dvojgólového vedenia. 2:0

Herne Colorado svojho súpera značne prevyšovalo a nebyť skvelého výkonu Marty Turca, skóre sa mohlo pohybovať v úplnej inej dimenzii. V prvej časti boli strely 22-7 v prospech domácich.

Sily na ľade sa vyrovnávajú

Aj keď Hviezdy predviedli v druhej tretine o niečo kvalitnejší hokej ako v tej prvej, stále boli pomalší a menej húževnatejší ako súper. Lenže nedovolených zákrokov sa dopúšťali aj domáci a tak sa Stars mohli aspoň nachvíľu vymaniť z ofenzívneho tlaku.

V 6. minúte sa do potýčky dostali Ian Laperriere a Matthew Barnaby, ktorého bolo na ľade snáď viac počuť ako vidieť.

Colorado vyhralo na strely 10-7, no brankári gól za svoj chrbát nepustili.

Modano a Eriksson sa postarali o prekvapenie

V poslednej časti predviedli Stars úplne iný hokej ako v prvých 40 minútach. Zloženie formácií sa trochu zmenilo a Eric Lindros si vymenil miesto z Jere Lehtinenom.

"Marty nám dal šancu, poďme ju skúsiť využiť. To bolo všetko, čo sme si po druhej tretine povedali."

Hneď v druhej minúte Eric Lindros spoza bránky našiel prihrávkou bývalého kapitána Mikea Modana, ktorý nádhernou strelou do horného rohu bránky dal kontaktný gól Dallasu. 2:1

Diváci v Pepsi Centre sa nestačili diviť, čo sa to na klzisku odohráva. Dallas bol ako vymenený a prehrával Colorado takmer vo všetkom. Trvalo len 28 sekúnd, kým Stars strelili ďalší gól. Stu Barnes poslal od mantinela nádherný pas na nestráženého Erikssona a ten z prvej skóroval. 2:2

Odvtedy bol na ľade len jeden tím, tím z Texasu. Dobrý výkon predviedol aj Jose Theodore, ktorý vychytal niekoľko šancí Stars a zlikvidoval aj tri dorážky Stevea Otta. Skvelo pracovala aj formácia s Barnabym, Hagmanom a Ottom.

Stars prestrieľali Colorado v tretej tretine 18-3 a stretnutie sa posunulo do predĺženia.

Turco, Sydor a dva body

Predĺženie

Hneď na začiatku si šiel sadnúť na trestnú lavicu Darryl Sydor za podrazenie. Lavíny vyslali na Turca tri strely, no ani jedna nebola tou víťaznou.

Skvelý výkon dovršil Turco nádherným pasom na Sydora, ktorý vyskočil z trestnej a mal pred sebou len prázdny priestor a Jose Theodora. Nemohlo sa to skončiť inak ako sa to skončilo, Sydor prekonal Theodora strelou k ľavej žrdi a Dallas si tak odniesol z tohto zápasu oba body. 2:3

"Prvé dve tretiny sme hrali skutočne veľmi dobre. Myslím, že tým rozdielom bol Marty Turco."
Joe Sakic

Hagman – Ott – Barnaby

Následující zápas - Morrow dovedl Stars k dalšímu vítězství

Posledních deset spotů

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile