1. 1. 07 Jeff Halpern rozhodl o vítězství nad Avalanche  R. Štolpa

Colorado – Dallas 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Jeff Halpern právě vstřelil vítězný gól
(Autor – AP Photo/David Zalubowski)

Když se Dallas v letošní sezóně potká s Coloradem, můžete mít (alespoň prozatím) hned dvě jistoty. Bude padat hodně branek a Dallas Colorado nakonec vždy porazí. Tentokrát 5:4.

Nováčci skórují

Ofenzivní galapředstavení začalo už ve třetí minutě zápasu. Dallas hrál první přesilovku v utkání a hned ji dokázal proměnit. Po vyhraném buly střílel Jaroslav Modrý, k dorážce se první dostal Jeff Halpern, ale i jeho střelu Theodore vyrazil. Tentokrát ovšem ke zcela volnému Erikssonovi. Loui Eriksson si zkušeně počkal, až se bek s gólmanem položí na led a zavěsil pod víko – 0:1.

Vedení Dallasu dlouho nevydrželo. Wojtek Wolski se protáhl mezi dvěma bránícími hráči Stars a pohotově vyzkoušel Turcovu pozornost. Marty vyrazil puk nahoru před sebe a ztratil orientaci. Než se vzpamatoval, v brankovišti poskakující kotouč uklidil do sítě nedostatečně obsazený Wolski – 1:1.

V 7. minutě mohl vrátit Dallasu vedení Mathias Tjärnqvist po Štefanově příhře, jenže nastřelil pouze tyč.

Agilní Wolski dělal obraně Stars problémy a jeho akce z 18. minuty poslala domácí poprvé v zápase do vedení. Wolski vnikl do pásma, elegantně prostrčil Robidasovi puk mezi nohama. Jeho střelu vyrazil Turco přímo k najíždějícímu Sakicovi, který bez problémů skóroval – 2:1.

Do kabin odcházela mužstva za nerozhodného stavu, i Dallas totiž našel rychlou odpověď. V 19. minutě Barnesova formace výborným napadáním získala v útočném pásmu puk, střelu Trevora Daleye ještě Jose Theodore vyrazil, ale na nováčka Connera zývala odkrytá svatyně – 2:2.

Chris Conner byl před zápasem povolán z farmy v Iowě jako náhrada za zraněného Brendena Morrowa. V první třetině předvedl několik velmi dobrých střídání, při kterých hýřil pohybem a nasazením, jež korunoval gólem na 2:2.

"Čtyři naši klíčoví hráči jsou zranění, ale hráči jako Chris Conner je dnes dokázali nahradit. Nejenže vstřelil gól, ale celý večer hrál velmi dobře."
Jeff Halpern

Colorado jde do dvougólového trháku

Prostřední část hry se nesla ve znamení přesilovkových gólů. Hned v první minutě byl vyloučen hříšník Antti Miettinen a domácí trestali. Střela obránce Johna Michaela Lilese se zastavila až v síti – 3:2.

V čase 12:00 se už zdálo být rozhodnuto. To se po skvělé přesilovkové kombinaci gólově prosadil Andrew Brunette.

Jenže o minutu a půl později snížil na 4:3 Jere Lehtinen, když taktéž v přesilové hře, poslal po rychlé otočce puk mezi Theodorovy betony.

Obrat korunuje Halpern

Třetí třetina někdy bývá v podání Dallasu nebezpečnou zbraní, ale opravdu jen někdy. Naštěstí to bylo zrovna v tomto zápase.

Hned v její první minutě zavezl při rychlém protiútoku puk do pásma Ribeiro a přenechal ho na pravém křídle do tandemu najíždějícímu Zubovovi. Ten naznačil stahovačku do středu kluziště a švihem vystřelil. Střela to byla natolik přesná, že vymetla šibenici nad Theodorovou lapačkou. Nutno podotknout, že Theodore nic neviděl. V momentu střely totiž před ním přejel Mike Ribeiro.

Dokonalý obrat byl dokonán o necelé dvě minuty později. Rychlou akci ještě sám před Theodorem nezakončil dobře Loui Eriksson, ale kotouč vrátil na modrou Halpern, Lehtinen ho posunul do leva na Bouchera. Jeho střelu Theodore vyrazil a nekrytý Jeff Halpern vstřelil vítězný gól.

"Myslím, že Halpern odehrál skvělý zápas."

Colorado sice zbraně nesložilo bez boje, ale ani vystřídání Theodora za Budaje mu nepomohlo. Marty Turco v brance Dallasu předvedl několik důležitých zákroků a Dallas svoje vítězství udržel.

"Každý dnes přispěl svým dílem k velkému týmovému vítězství."
Marty Turco

Hagman – Barnes – Conner

Předchozí zápas - Presilovky vyhrali Chicagu zápas
Následující zápas - Presilovky rozhodli o prehre Predators

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile