3. 1. 07 Presilovky rozhodli o prehre Predators  P. Čižmár

Dallas – Nashville 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Chris Mason chytá Zubovovu střelu do prázdné po Štefanově nezištné přihrávce
(Autor – AP Photo/Tim Sharp)

Nashville ani po druhýkrát nestačil na Dallas a prehral v American Airlines Centre 4:1.

Hartnell otvára zápas

Stars prestrieľali súpera 10-4, no z gólu sa tešili hostia. V 5. minúte Alexander Radulov poslal krížny pas Hartnellovi, ktorý poslal puk do nekrytej časti brány. 0:1

Brankár Chris Mason svojich hráčov podržal aj v jedinej presilovke Dallasu v tretine a tak Stars išli do kabín s jednogólovým mankom.

Miettinen zrovnáva

Opäť mali viac z hry domáci Stars, keď Mason vychytal osem striel. Kapituloval až v 6. minúte pri presilovke domácich. Po tom, čo zabránil gólu po strele Miettinena, puk sa dostal k Jokinenovi, ten nahral späť fínskemu spoluhráčovi a druhý pokus už bol úspešný. 1:1

Tri góly Dallasu

Domáci boli na strely znovu úspešnejší, čo sa napokon vo výsledku zápasu prejavilo. Veľkú zásluhu na tom mala nedisciplinovanosť hostí, ktorí na presilovky Stars nenašli recept.

Prvý gól v tretine prišiel v 8. minúte. Stars hrali presilovku o dvoch hráčov a tá ich poslala do vedenia. Jere Lehtinen po Zubovovej prihrávke nastrelil Masona, od ktorého sa puk neštastne odrazil za bránkovú čiaru. 2:1

O 31 sekúnd sa diváci mohli opäť radovať. Pri dvojnásobnej presilovke sa úlohy nahrávača zhostil Ribeiro a Antti Miettinen z prvej prekonal Masona. 3:1

37 sekúnd pred koncom zápasu poslal puk do prázdnej bránky Štefan a stanovil konečné skóre zápasu na 4:1.

"Chýba nám veľa kľúčových hráčov, ale ostatní chlapci si plnia svoje úlohy dobre. Nezáleží na tom, kto je vo formácii,
ak hráte spolu, máte šancu na úspech."

Mike Ribeiro

Hagman – Barnes – Conner

Předchozí zápas - Jeff Halpern rozhodl o vítězství nad Avalanche
Následující zápas - Znovuzrozené San Jose

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile