Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 22. 7. 05 V defenzívě - II. díl  David Brunclík

Klíčoví beci Boucher a Klemm

Philippe Boucher

Pokud měli Stars v sezóně 2003/2004 někde problém, pak to bylo v obraně. A myslím, že pata je zde bude tlačit i nadále.

Nejlepšími obránci Stars poslední doby byli Philippe Boucher a Jon Klemm. Oba dva mají na příští sezónu podepsanou smlouvu. To je nesporné pozitivum. Žádný jiný obránce však nemá platnou smlouvu. Douga Armstronga tak čekají perné chvilky při sestavování obrany.

John Erskine je omezeným volným agentem, zatímco Don Sweeney, Sergej Zubov, Chris Therien, Teppo Numminen a Lubomír Sekeráš jsou neomezenými volnými agenty.

Dallas již několikrát zdůraznil, že se chystá omlazování týmu. Větší šanci by tak měli dostat hráči jako John Erskine, ale především Trevor Daley a Shawn Belle. John Erskine zatím nenaplnil očekávání, která do něho byla vkládána. Mluvilo se o něm jako o novém Derianu Hatcherovi. Již loni to vypadalo, že Stars nad ním zlomili hůl, nicméně současná situace je může donutit dát mu ještě jednu šanci a angažovat ho jako šestého či sedmého obránce.

Trevor Daley má místo v základní sestavě Stars jisté, zřejmě by měl nastupovat mezi čtyřkou nejlepších obránců. Shawn Belle má teprve dvacet let a Stars doufají, že z něho za pár let bude prvotřídní a nesmlouvavý obránce. V nadcházející sezóně by v základní sestavě Stars nastupovat neměl, v případě zranění některého z obránců však může několik zápasů odehrát.

Zůstane Zubov nebo odejde?

Sergej Zubov

Prioritou Hvězd zůstává uzavřít smlouvu se Sergejem Zubovem. Mělo by se prý jednat o víceletou smlouvu. Fanouškům Stars nezbývá než věřit, že si Zubov vzpomene na staré dobré časy, kdy stabilně podával špičkové výkony. V poslední sezóně se hodně trápil a nehrál spolehlivě. Byla to rozhodně jeho nejhorší sezóna v NHL.

Spekuluje se o tom, že by Don Sweeney mohl ukončit aktivní kariéru. Chris Therien, Lubomír Sekeráš a zřejmě i Teppo Numminen se pravděpodobně ke Hvězdám již nevrátí.

Z výše uvedeného vyplývá, že se Stars zřejmě poohlédnou po kvalitním obránci. Stars by mohl posílit Adrian Aucoin či Mathieu Schneider. Bez smlouvy bude třeba Alexej Žitnik, Dan McGillis, Sandis Ozolinš či Brian Rafalski. Za určitých okolností by se mohl do sestavy Stars vrátit bývalý kapitán Derian Hatcher. Spekuluje se o tom, že ho Detroit bude muset vykoupit ze smlouvy, neboť jejich rozpočet je již teď velmi napjatý a nemají podepsané klíčové hráče jako je Henrik Zetterberg nebo Pavel Dacjuk.

šipka Počet shlédnutí článku 140263

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Web4u

Reklama

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile
www.marken.cz

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist