13. 2. 11 Dallas prohrál na ledě Calgary 4:7  J. Peštál

Calgary – Dallas 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)

Hokejisté Calgary zatím neprožívají povedenou sezonu, naopak hokejistům Dallasu se daří nad očekávání dobře. Který z týmů se bude radovat po tomto měření sil? Připíší si Hvězdy devátou výhru za sebou na kluzišti soupeře?

Hráči Stars plují na vítězné vlně, když dokázali bodovat už v osmi zápasech za sebou – sedm utkání vyhráli a jen 7. ledna 2011 podlehli doma New Yorku Rangers 2:3 na nájezdy, všechny tyto zápasy se datují od začátku roku 2011. Z toho plyne následující: Dallas v roce 2011 stále ještě neprohrál v normální hrací době! Aktuálně Hvězdy zvítězili v pěti utkáních v řadě. Calgary v posledních čtyřech zápasech dvakrát vyhrálo a dvakrát prohrálo. Hráči Flames si určitě nepředstavovali, že se jim bude takto nedařit. Plameny v tuto chvíli ztrácejí deset bodů na poslední postupové osmé místo do vyřazovací části.

V prvním měření sil obou klubů v této sezoně, které se událo 23. prosince 2010, zvítězilo Calgary na ledě Dallasu 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězný samostatný nájezd proměnil Alex Tanguay.

Už po čtyřech minutách poslal domácí Plameny do vedení Alex Tanguay, když překonal Andrewa Raycrofta. V deváté minutě kapituloval poprvé i Henrik Karlsson, když pěknou přihrávku Mikea Ribeira přetavil v branku kapitán Brenden Morrow. Ve třinácté minutě už hosté vedli, když přečíslení sám zakončil přesnou ranou Brad Richards. Stars toto vedení neudrželi dlouho, v patnácté minutě také rychlý brejk zužitkoval přesně mířenou střelou Olli Jokinen.

Calgary si mezi 32. a 39. minutou vytvořilo tříbrankový náskok, když se postupně trefovali Michael Backlund, David Moss a bývalý hokejista Dallasu Brendan Morrison. Až 48 sekund před druhou sirénou dal Dallasu aspoň naději na zvrat svým gólem na 3:5 Nicklas Grossman.

Hvězdy tato branka nabudila a už po 31 sekundách třetí třetiny snížil už na rozdíl jen jediného gólu James Neal. Ale ve 45. minutě kapituloval dallaský brankář pošesté, z gólu se těšil Jarome Iginla. Výhru pro domácí Calgary stvrdil v 52. minutě v přesilové hře svým druhým zásahem v utkání David Moss.

Dallas tak prohrál v roce 2011 poprvé v normální hrací době a nebodoval poprvé po osmi zápasech. Také přetrhl šňůru osmi vyhraných utkání zápasů na stadionech soupeřů a skončila mu též vítězná série, který čítala pět duelů. Dallas za celý zápas vyslal 21 střel, Calgary 19 pokusů. Jarome Iginla vstřelil Dallasu svou celkově dvacátou branku v sezoně a je tak jisté, že této mety dosáhl ve své dvanácté sezoně v NHL za sebou.