30. 8. 11 Brenden Morrow a Kari Lehtonen se nejvíce zasloužili o výhru nad Edmontonem 3:1  J. Peštál

Dallas – Edmonton 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Hokejisté Dallasu pokračují ve své pětizápasové sérii hrané proti kanadským klubům ze Západní konference, tato série obsahuje střetnutí Stars s Edmontonem dvakrát, s Calgary jednou a s Vancouverem dvakrát. S jakým výsledkem dopadne jejich domácí zápas proti Edmontonu?

Dallas se poslední dva zápasy vůbec nepovedly – prohrál s Calgary 4:7 a naposledy s Vancouverem 1:7, z posledních čtyř zápasů tedy Dallas dva duely vyhrál a dvě utkání prohrál. Olejáři vyhráli jen dvakrát z posledních sedmi zápasů (čtyři prohry v normální hrací době a jedna prohra v prodloužení), ale za poslední dva duely nasbírali tři body.

Tyto dva kluby se spolu utkávají potřetí z celkových čtyř měření sil. Oba zápasy zatím vyhrál Dallas – 11. ledna 2011 zvítězil doma 3:2 a naposledy 20. ledna 2011 vyhrál na kluzišti Olejářů 4:2.

Svůj první zápas v NHL odehrál sedmadvacetiletý Travis Morin. Travis je aktuálně nejproduktivnějším hokejistou Texasu Stars. Nastoupil v centru třetího útoku s křídly Stevem Ottem a Adamem Burishem. Proti Olejářům odehrál 10 minut a 7 sekund.

V desáté minutě se dostal Dallas do vedení, když svižnou střelou švihem překonal Nikolaje Chabibulina Adam Burish. V první periodě jsme toho kromě dvou bitkařských vložek příliš neviděli. Edmonton byl střelecky aktivnější poměrem 11:5, ale Kari Lehtonen za úvodních dvacet minut neinkasoval.

Ve třiadvacáté minutě využili Hvězdy přesilovou hru, Jamie Langenbrunner vypálil od modré čáry, Nikolaj Chabibulin jeho střelu vyrazil, ale kotouč dorazil do branky Brenden Morrow V minutě devětadvacáté se dnes podruhé střelecky prosadil ten samý hráč a zvýšil už na 3:0.0 V osmatřicáté minutě se také Edmonton prosadil v početní výhodě, na 1:3 snížil Dustin Penner. Ve druhé části jsme byli svědky opět dvou bitek. Edmonton si za druhou třetinu připsal na konto opět 11 střeleckých pokusů, Dallas 6.

V závěrečné třetině si Dallas dvougólové vedení pohlídal a zvítězil 3:1. Na střely ve třetí třetině opět vyhrál Edmonton 13:10, celkově potom vysoko 35:21. Kari Lehtonen podal spolehlivý výkon zaslouženě byl vyhlášen druhou hvězdou večera.