Stránky o klubu NHL

Článek 6.1. Zase jen za bod D. Brunclík, R. Štolpa

Anaheim - Dallas 2:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0)

Marty Turco zasahuje před Andy McDonaldem, autor - AP Photo/Nam Y. Huh

Záp. 03/04:   8.10. 4:1   19.11. 3:3 pp   7.12. 0:4   5.1. 2:2 pp   16.2. 1:3   22.2. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Anaheim

Chřipkou nakaženého Bouchera nahradil v Sestavě Stars Trevor Daley. Mezi marody je stále Mike Modano. Zápas proti Phoenixu nedohrál pro údajné zranění kotníku a nyní laboruje s třísly. Těžko odhadovat, které z těchto zranění je příčinou absence a které zastíracím manévrem nebo zda trápí kapitána něco úplně jiného.

Dlouhou část letošní sezóny měl Dallas problémy se vstřelením prvního gólu. Jakmile prohrával, nedokázal již vývoj zápasu otočit. I tentokrát Hvězdy v Anaheimu prohrávaly a i tentokrát to na vítězství nevyšlo.

Skóre zápasu načali domácí Mocné Kachny. Hned ve třetí minutě zavezl puk do pásma Rucchin, našel Sýkoru, který mu přihrávku pohotově vrátil. Obránci Dallasu jej nechali projít až před gólmana Turca a navíc mu poskytli dostatek prostoru pro backhandové zakončení - 1:0.

Sýkorova gólová přihrávka vypadala jako hodně nepovedená a zřejmě právě proto měla nečekaný směr. Steve Rucchin si na ni ovšem nabruslil ze všech nejdříve.

Na konci 7. minuty byl vyloučen Petr Sýkora a Hvězdy sehrály jednu ze svých mizerných přesilovek. V poslední době jev čím dál častější. Jedinou střelu vyslal na Giguera v brance domácích Sergej Zubov.

Stoprocentní šanci zazdil Čistov, když Don Sweeney vyjel proti přihrávce a Čistova nechal před brankou úplně samotného. Ten však trefil puk tak špatně, že mu zůstal pod hokejkou. Opakovaný pokus minul branku Dallasu.

Ve 13. minutě na tom byl podobně Bill Guerin, ten sice vystřelit dokázal, ale jeho střelu zneškodnil Giguere.

V polovině sedmé minuty druhé třetiny připravil výbornou pozici Sýkorovi Rucchin. Jeho střelu Turco výborným zákrokem vytěsnil mimo tyče.

Jen o chvíli později srovnali Stars krok. Vyrovnávací branku vstřelil svou typickou střelou švihem Jere Lehtinen. Trevora Daleyho si ve středním pásmu podali dva domácí hráči. Přesto se puk z jeho hole dostal ke střídajícímu Lehtinenovi. Jere si jej posunul do třetiny a střelou z levého kruhu vyhnal pavouky z horního růžku Giguerovy branky.

Ve druhé třetině musel odstoupit Brenden Morrow, po zákroku Ruslana Saleje. Podle neoficiálních informací si Morrow vykloubil rameno.

Ve třetí třetině nejdříve strhly Hvězdy vedení na svou stranu, aby jej později zase ztratily.

Zřejmě nejlepší hostující útok večera ve složení Lehtinen - Turgeon - Young se dokázal prosadit. Lehtinen našel za brankou volného Turgeona, ten si s pukem povyjel a ač bráněn skvěle našel Scotta Younga. Tomu stačilo jen vrátit puk do poloodkryté branky - 1:2.

"Pierre mi to dal přesně na hůl, měl jsem před sebou prázdnou branku."
Scott Young

Scott Young tak ukončil dvacetizápasové trápení bez vstřelené branky. Pierre Turgeon zase odehrál výborný zápas, když dostal šanci na pozici centra a dostatečný čas na ledě.

V krátké době již potřetí nedokázaly Hvězdy udržet jednobrankové vedení. Donedávna výborné oslabení Dallasu se v posledních zápasech mění v ruiny.

Na lavici hanby totiž seděl Richard Matvichuk. Sergej Fjodorov tvrdě vystřelil a puk se od Klemmovy a Numminenovy nohy odrazil do sítě bezmocného Marty Turca.

"Puk se odrazí od dvou hráčů a skončí v síti, je to frustrující."

Andy Moog

Steve Ruchin se už může radovat, puk za chvíli překročí brankovou čáru, autor - AP Photo/Nam Y. Huh