Článek 19.11. Turco daroval Anaheimu tři góly D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Anaheim 3:3 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0)

Martin Gerber ve spolupráci s Petrem Sýkorou řeší zapeklitou situaci po akci Steva Otta. Autor - AP Photo
(Autor - AP Photo)

Záp. 03/04:   8.10. 4:1   19.11. 3:3 pp   7.12. 0:4   5.1. 2:2 pp   16.2. 1:3   22.2. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Anaheim

Domácí Stars podruhé v sezóně uvítali na svém ledě finalistu Stanley Cupu a zároveň svéh přemožitele v posledním play - off Anaheim Mighty Ducks. Trenér Dave Tippett ve snaze oživit zkomírající hru Dallasu, posadil do hlediště Pierra Turgeona a Niko Kapanena. Na jejich místo povolal z farmy Roba Valicevice a Steve Gaineyho.

V 11. minutě úvodní části hry byla k videní podivuhodná situace, na konci které byla první branka utkání. Nejprve nahodil puk ze středního pásma na Gerbera Bill Guerin. Gerber rozehrávku pokazil a nahrál přímo Guerinovi na hůl. S opakovanou střelou si poradil o poznání lépe a rozehrál na hůl svých spoluhráčů. Jejich rychlá rozehrávka končila naozením na Martyho Turca, který s pukem naložil stejně jako Martin Gerber. Andy McDonald ovšem nabídnutou příležitostí nepohrdl tak jako Guerin a poslal hosty do vedení.

"Všechny jejich góly byla moje práce."
Marty Turco

Dallas zabral. Ve čtrnácté minutě byli vyloučeni Steve Gainey a Todd Simpson za hrubost. O necelou minutu později hákoval střelec úvodní branky McDonald a početní převahu využil Mike Modano. Kapitán Hvězd si několikrát vyměnil puk s Guerinem a Zubovem, aby statickou kombinaci zakončil tvrdou střelou z pravého křídla. V momentu vstřelení branky se ovšem nejednalo o hru čtyřech proti třem, protože dvě vteřiny předtím naskočili na led Simpson a Gainey.

Ve druhé třetině nakročily Hvězdy směle za vítězstvím. V 5. minutě poslal Dallas do vedení Jason Arnott, když přesným a rychlým nahozením překvapil Giguera, který měl zakrytý výhled. O minutu a osm vteřin později jej napodobil Jon Klemm, který ovšem zvolil tvrdou golfovou střelu. I tentokrát měl Gerber zakrytý výhled. Neclonil před ním ale Brenden Morrow jako při gólu předcházejícím, ale Rob DiMaio.

Na konci 17. minuty přišla další minela Marty Turca. Jeho špatnou rozehrávku zachytil hostující Václav Prospal. Z jeho rychlé přihrávky prostřelil ne zcela připraveného Turca další čech Petr Sýkora.

Třetí chybu předvedl Marty Turco v 9. minutě třetí třetiny. Na trestné lavici seděl Mike Modano, přesilovka se chýlila ke konci a Andy McDonald vyjel zpoza své branky, projel obranným pásmem, dostal se do středního a na čevené čáře tvrděvystřelil puk na Turca. Evidentně chtěl puk pouze nahodit. Ani jej nesledoval a otočil se směrem ke svojí střídačce. Puk letěl tesně nad ledem a v polovině dráhy letu malinko změnil směr. K překvapení všech diváků v hale Turcovi přeskočil hokejku a mezi jeho betony si našel cestu do sítě.

Marty Turco

Do konce třetí třetiny ani prodloužení už branka nepadla a tak Dallas nezvítězil již v sedmém zápase po sobě (5 remíz a 2 prohry)

"Turco předvedl několik nejistých zákroků a my jsme je dokázali potrestat. Z minima jsme vytěžili maximum."